«خرچنگ» به جشنواره فیلم بیلبائو اسپانیا راه یافت

تهران- ایرنا- انیمیشن «خرچنگ» به کارگردانی شیوا صادق‌اسدی به بخش مسابقه رسمی فیلم‌های کوتاه شصت‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند و کوتاه بیلبائو، زینبی کشور اسپانیا راه یافت.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، خرچنگ از تولیدات سال ۱۳۹۸ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که نهمین حضور بین‌المللی خود را در جشنواره بین‌المللی فیلم مستند و کوتاه بیلبائو، زینبی تجربه می‌کند.

این جشنواره یکی از جشنواره‌های معتبر فیلم اروپا در زمینه فیلم‌های مستند و کوتاه به شمار می‌رود که واجد شرایط اسکار، بفتا، گویا و مورد تایید فدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های تهیه ‌کنندگان فیلم (فیاپف) است و هر ساله برنده جایزه بزرگ آن برای رقابت جایزه اسکار معرفی می‌شود.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پیش‌تر نیز در سال ۲۰۱۸ با انیمیشن مثل یک پروانه روی قلب به کارگردانی مریم خلیل‌زاده در بخش ویژه مروری بر آثار کارگردانان زن ایرانی و در سال ۲۰۱۶ با فیلم پدربزرگ به کارگردانی شیوا صادق‌اسدی تنها فیلم ایرانی راه‌یافته به پنجاه‌وهشتمین دوره این جشنواره حضور داشته‌ است.

شیوا صادق‌اسدی کارگردان و تهیه کننده فیلم یال و کوپال در سال گذشته نیز توانست در بخش رسمی فیلم کوتاه همین جشنواره حضور داشته باشد.

انیمیشن ۱۱ دقیقه‌ای خرچنگ به همراه چند فیلم کوتاه دیگر در این بخش مسابقه رسمی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سینما به نمایش در آمد.

داستان انیمیشن خرچنگ درباره‌ پسربچه‌ای خجالتی و منزوی است که علاقه‌ دارد به عضویت گروه تئاتر مدرسه در آید، ولی تنها نقشی که به او پیشنهاد می‌شود نقش یک خرچنگ است. 

شصت‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند و کوتاه بیلبائو، زینبی از ۲۳ تا ۳۰ آبان سال ۱۳۹۹ (۱۳ تا ۲۰ نوامبر ۲۰۲۰) در شهر بیلبائوی کشور اسپانیا در حال برگزاری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =