۹۳ آموزشیار نهضت سوادآموزی آستارا استخدام می‌شوند

آستارا - ایرنا - رئیس نهضت سوادآموزی آستارا گفت: ۱۷۰ آموزشیار از سال ۷۹ تا ۹۱ تدریس می‌کردند و ۹۳ نفر آنها در آزمون استخدامی نهضت پذیرفته شده‌اند و پس از طی دوره آموزشی در دانشگاه فرهنگیان، به عنوان معلم مقطع ابتدایی مشغول به خدمت خواهند شد.

طاهر ملااحمدی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با شروع بکار آموزشیاران استخدام شده ظرف یک سال آینده، کمبود معلم در مقطع ابتدایی رفع خواهد شد.

وی بیان کرد: ۱۵۰ مربی نهضت در این شهرستان فعالیت می کنند و در سال جاری هشت سوادآموز در دوره فرد به فرد معادل سوم ابتدایی و ۸۰ نفر در دوره تحکیم سواد معادل چهارم ابتدایی مشغول تحصیل هستند.

وی ادامه داد: هر سال میزان رشد باسوادی در آستارا افزایش می یابد و اکنون ۹۸.۱ درصد است و این شهرستان از نظر میزان باسوادی بعد از رشت، انزلی و لاهیجان رتبه چهارم گیلان را دارد.

رئیس نهضت سوادآموزی آستارا گفت: سواد آموزی شامل افراد ۱۰ تا ۴۹ ساله می شود و بیشتر بیسوادان از شهرهای همجوار هستند و طرح سوادآموزی در زندان آستارا هم اجرا می شود و در سال گذشته ۶ زندانی باسواد شدند.

ملااحمدی گفت: برای برگزاری کلاس‌های سوادآموزی و مهارت آموزی آماده همکاری با دستگاه های مختلف هستیم و کتاب ها و کلاس های نهضت بر اساس نیاز مخاطبان تهیه و تدوین می شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها