هلال‌احمر بخش سخت‌افزاری نقاهتگاه کرونای ایلام را تجهیز می‌کند

ایلام - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام گفت: تنها بخش سخت‌افزاری و امکانات پزشکی نقاهتگاه شهدای قلاویزان برای بستری مبتلایان کرونا توسط هلال‌احمر ایلام تجهیز می‌شود.

علی‌اصغر علی‌اکبری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از تجهیز بخش سخت‌افزاری و تامین امکانات پزشکی نقاهتگاه شهدای قلاویزان توسط هلال احمر استان، فرآیند درمان بیماران بر عهده جمعیت هلال احمر خوزستان با نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایلام است.

وی افزود: چنانچه در نقاهتگاه شهدای قلاویزان با کمبود اکسیژن مواجه شویم بلافاصله کپسول‌های اکسیژن این مرکز در کارخانه شهرک صنعتی ششدار ایلام شارژ و در اختیار نقاهتگاه قرار خواهند گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر ایلام در خصوص زمان آغاز پذیرش بیماران کرونا در نقاهتگاه شهدای قلاویزان تاکید کرد: این مرکز بلافاصله پس از تجهیز کامل و همچنین تایید دانشگاه علوم پزشکی استان پذیرای بیماران کرونایی است. 

علی اکبری با بیان اینکه شیوه ارجاع و مدت زمان حضور بیماران مبتلا به کرونا در نقاهتگاه شهدای قلاویزان متغیر است، یادآور شد: بر اساس نظر پزشک متخصص، این بیماران در این مرکز دوران درمان و بهبودی خود را می‌گذارند.

به گفته وی امکانات و خدمات رفاهی این نقاهتگاه توسط هلال احمر و با همکاری بنیاد برکت فراهم می‌شود.

به گزارش ایرنا، از مجموع ۱۱ شهرستان ایلام چهار شهرستان شامل ایلام، ایوان، چرداول و دره‌شهر در وضعیت بحرانی و سیاه کرونا، سه شهرستان مهران، آبدانان و دهلران در وضعیت قرمز، سه شهرستان سیروان، ملکشاهی و بدره در وضعیت نارنجی و تنها شهرستان هلیلان در وضعیت زرد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha