سه خبر از اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز

کرج – ایرنا - اهدای افزون بر۲ هزار جلد کتاب در ۶ ماهه نخست سال ۹۹، چاپ ۸۷۹ عنوان کتاب در هفت ماه گذشته و بازدید از اتحادیه و تعدادی از کتابفروشی‌های مجری طرح پاییزه کتاب عناوین اخبار روز دوشنبه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز است.

اهدای افزون بر۲ هزار جلد کتاب در ۶ ماهه نخست امسال

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز گفت: این اداره کل در راستای انجام وظایف ذاتی خود، همواره نسبت به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، تجهیز کتابخانه‌ها و اهدای کتاب به مراکز مختلف اهتمام داشته است و از همین روی در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۲ هزار و ۳۷۷ جلد از ۱۰۲ عنوان  کتاب به ارزش تقریبی ۵۷۵ میلیون و ۷۷۰ هزار ریال به مدارس و مساجد و پایگاه های بسیج شهری و همچنین مخاطبین و اصحاب فرهنگ و هنر البرز اهدا شده است.

ناصر مقدم افزود: گسترش موضوع کتاب و کتابخوانی همواره یکی از سیاست ها و برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز بوده و این موضوع از موثرترین ابزارهای موجود در ارتقای دانش و فرهنگ جامعه است.

وی تصریح کرد: توسعه و ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی،  ارتقای فرهنگی کشور را فراهم می کند و در این عصر که رسانه های الکترونیکی و مجازی توسعه یافته نباید از موضوع و اثرگذاری کتاب غافل شویم بلکه باید با بهره‌گیری از ابزار و فرصت‌های موجود، به دنبال تشویق مردم به انس بیشتر با کتاب و افزایش سرانه مطالعه مفید شهروندان باشیم.

چاپ ۸۷۹ عنوان کتاب در هفت ماهه سال ۹۹

معاون فرهنگی و رسانه ای این اداره کل  فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز گفت: بر اساس آمار خانه کتاب و ادبیات ایرانیان تعداد ۸۷۹ عنوان کتاب در هفت ماهه سال ۱۳۹۹ در البرز با تیراژ ۸۳۹ هزار و ۸۰۰ جلد چاپ شده است.

علی مرادی نور با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی افزود:  ۸۷۹ عنوان کتاب چاپ شده در هفت ماهه سال ۱۳۹۹ در البرز، تعداد ۷۴۴ عنوان تالیف و ۱۳۵ عنوان ترجمه، ۸۱۵ عنوان چاپ اول و ۶۴ عنوان تجدید چاپ بوده که از این تعداد ۵۶ عنوان در زمینه کودک و نوجوان است.

وی اضافه کرد: فعالیت ۲۳۵ ناشر، همچنین نویسندگان و مترجمان ارزشمند در البرز ظرفیتی را در این استان ایجاد کرده است که شاهد جایگاه مناسبی در زمینه تولید و چاپ کتاب در کشور باشیم.

بازدید از اتحادیه و تعدادی از کتابفروشی‌های طرح پاییزه کتاب

همزمان با بیست و هشتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی مسوولان فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز با رییس اتحادیه کتابفروشان کرج و تعدادی از کتابفروشی های مجری طرح پاییزه کتاب ۱۳۹۹ البرز دیدار و از زحمات آنان تقدیر کردند.

علی مرادی نور معاون فرهنگی و رسانه ای و محمد طاهری رییس اداره امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با حضور در محل اتحادیه کتابفروشان کرج علاوه بر دیدار با بهرام آجرلو رئیس اتحادیه کتابفروشان کرج، اعضای هیات رییسه و دست اندرکاران این اتحادیه و تبریک هفته کتاب و کتابخوانی با تقدیم لوح سپاس و هدیه فرهنگی از زحمات آنان تقدیر کردند.

 در ادامه این دیدار، مسوولان فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز به همراه رییس و دست‌اندرکاران اتحادیه کتابفروشان کرج در بازدید از کتابفروشی‌های ندای کتاب سبز، شهر کتاب البرز و پاراگراف به نمایندگی از ۱۴ کتابفروشی مجری طرح پاییزه کتاب در البرز قدردانی و هدیه فرهنگی تقدیم کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =