۳ آرایشگاه متخلف در پاکدشت پلمب شد

تهران- ایرنا- رئیس اتاق اصناف شهرستان پاکدشت گفت: در راستای اجرای مصوباب ستاد ملی مقابله با کرونا، ۳ آرایشگاه زنانه متخلف که نسبت به تعطیلی اقدام نکرده بودند پلمب شد.

پرویز نوروزی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در راستای اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا و با توجه به حساسیت مقابله با اقداماتی که سلامت مردم را با خطر مواجه می‌کند، گشت مشترک بازرسی از آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی پاکدشت با حضور بازرسی اتحادیه مربوطه، اداره بهداشت و نیروی انتظامی برگزار شد.

وی افزود: در اجرای این گشت نظارت، برای ۲۰ آرایشگاه متخلف اخطار پلمب صادر و ۳ آرایشگاه نیز به دلیل تکرار تخلف، داشتن شاکی و سرپیچی از دستورالعمل‌های بهداشتی پلمب شد.

رئیس اتاق اصناف شهرستان پاکدشت گفت: در حال حاضر ۶۶۰ آرایشگاه مجوزدار در سطح شهرستان پاکدشت مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد، ۴۳۰  آرایشگاه زنانه و ۲۳۰  ارایشگاه مردانه است.

نوروزی همچنین از پلمب ۱۰ واحد صنفی متخلف در آبانماه امسال خبر داد و افزود: بازرسان اتاق اصناف در بازرسی از مناطق مختلف پاکدشت ۱۰ واحد متخلف از جمله یک سفره خانه، ۲ آموزشگاه زبان، یک آرایشگاه زنانه، یک قهوه خانه، یک کارگاه قنادی، یک رستوران، دو واحد نانوایی و یک لبنیاتی را به دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشت پلمب کردند.

وی خاطرنشان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون، ۳ هزار و ۸۴۰ مورد بازرسی از واحدهای مختلف صنفی صورت گرفته که در جریان این بازرسی‌ها، ۲۸۷ متخلف شناسایی، ۵۳۴ مورد اخطار صادر و ۱۷۸ واحد صنفی نیز پلمب شدند.

رئیس اتاق اصناف پاکدشت گفت: شهروندان پاکدشتی طی این مدت ۲۳۵ مورد شکایت تلفنی و ۵۸ شکایت حضوری از فعالیت اصناف ارائه کردند که به تمامی این شکایات رسیدگی شد.

وی پاکدشت از فعالیت ۲۰ هزار واحد صنفی در این شهرستان خبر داد و افزود: از مجموع ۲۰ هزار واحد صنفی فعال در پاکدشت،  ۱۶ هزار و ۵۰۰ واحد دارای پروانه کسب معتبر بوده و ۳ هزار و ۵۰۰ واحد نیز بدون پروانه کسب در سطح شهرستان مشغول به فعالیت هستند.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =