۶ قلاده گرگ در مناطق حاشیه‌ای شهر ارومیه مشاهده شد

ارومیه- ایرنا- مدیر سامانه مدیریت شهری ۱۳۷ شهرداری ارومیه با اشاره به مشاهده ۶ قلاده گرگ در مناطق حاشیه‌ای شهر  گفت: یک قلاده گرگ نیز از حیاط خلوت یکی از منازل خیابان حیدربابای این شهر زنده گیری شد.

احسان مهدی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: امروز ۱۰ تماس از طرف شهروندان مناطق حاشیه غربی شهر ارومیه مبنی بر مشاهده گرگ در اطراف منازل مسکونی دریافت شد.

وی اضافه کرد: به محض دریافت این تماس ها، پیگیری سریع موضوع در دستور کار قرار گرفت و اکیپی با هماهنگی سامانه ۱۳۷ به منطقه اعزام شد.

مدیر سامانه مدیریت شهری ۱۳۷ شهرداری ارومیه ادامه داد: اکیپ های شهرداری در ارزیابی و بررسی های میدانی متوجه شدند که ۶ قلاده گرگ در نزدیکی منازل مسکونی تردد داشته است.

مهدی پور بیان کرد: با توجه به تماس شهروندان مبنی بر اینکه یکی از گرگ ها وارد حیاط خلوت منزلی مسکونی در خیابان حیدربابا شده، اکیپ های شهرداری به محل مراجعه و تدابیر لازمه جهت ایمنی ساکنان محل را در این خصوص اجرا کردند.

وی گفت: با توجه به مسوولیت اداره کل  حفاظت محیط زیست در خصوص حیات وحش، محیط بانان آن سازمان جهت زنده گیری به محل دعوت شدند.

وی افزود: این گرگ توسط ماموران زنده گیری شد و مشکلی در حال حاضر اهالی این منطقه را تهدید نمی کند.

مدیر سامانه مدیریت شهری ۱۳۷ شهرداری ارومیه از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده مجدد گرگ یا سایر حیوانات وحشی، به سازمان حفاظت محیط زیست  با شماره ۰۴۴۳۳۸۲۷۷۰۶ یا سامانه ۱۳۷ شهرداری اطلاع دهند و تحت هر شرایطی از آسیب رساندن به آنها جلوگیری کنند.

ارومیه بیش از ۸۰۰ هزار نفر جمعیت و افزون بر ۱۱ هزار هکتار مساحت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =