باخ: واکسن کرونا چشم‌انداز برگزاری امن المپیک توکیو را تقویت کرد

تهران- ایرنا- رییس کمیته بین المللی المپیک می‌گوید که چشم‌انداز واکسن کرونا، بخت‌های برگزاری المپیک به تعویق افتاده توکیو را با کمترین اختلال، تقویت کرده است.

به گزارش ایرنا، «توماس باخ» همچنان اطمینان دارد که بازی‌های المپیک توکیو در حضور تماشاگران برگزار خواهد شد و این در حالی است که کمیته بین المللی در نظر دارد تا بودجه برنامه واکسیناسیون انبوه را برای آن دسته از افرادی که قصد دارند از توکیو دیدن کنند، تامین کند.

باخ پیش از این گمانه زنی‌ها را در خصوص اینکه برگزاری بازی‌های به تعویق افتاده به تولید واکسنی در دسترس همگان، بستگی دارد، دور از واقعیت خوانده اما بر ضرورت فرونشاندن هراس‌های شهروندان توکیو تاکید کرده بود.

باخ در این‌باره گفت: می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که در صورت وجود واکسن، تا حد امکان بازدیدکننده به ژاپن بیاید و مردم ژاپن نیز در جریان بحران کرونا، تا حد امکان احساس آرامش و اطمینان داشته باشند؛ ما به این موضوع به عنوان نشانه‌ای از احترام به ژاپنی‌های میزبان می‌نگریم.

وی افزود: پرستاران و پزشکان و افرادی که جامعه ما را زنده نگه می‌دارند باید اولویت اول واکسن باشند. سپس در صورت دسترس بودن این واکسن، کمیته بین المللی المپیک این هزینه را تقلب کرده و با کمیته‌های ملی المپیک همکاری خواهد کرد.

بدنبال برگزاری رقابت‌های چهارجانبه ژیمناستیک در ژاپن که به‌تازگی با حضور چندهزار هوادار صورت گرفت، اطمینان خاطر به منظور برگزاری المپیک با حضور تماشاگران افزایش پیدا کرده است.

باخ که هم‌اکنون در سفری دو روزه از توکیو بازدید می‌کند، در ادامه افزود: نشان داده‌ایم که حتی حالا نیز می‌توان یک رویداد ورزشی موفق را سازماندهی کرد؛ متعاقبا ۹ ماه بعد در جعبه ابزار خود، ابزار تدافعی به مراتب بیشتری خواهیم داشت. فرآیند نمونه‌گیری پیچیده‌تر و سریع‌تری در دسترس خواهد بود و تحولات هفته به هفته رخ می‌دهد و همچنین می‌توانیم نسبت به احتمال دسترسی به واکسن اطمینان بیشتری داشته باشیم بنابراین می‌توانیم این آیتم را هم در جعبه ابزار خود قرار دهیم. در نتیجه، می‌توان گفت که جعبه ابزاری داریم که می‌تواند و خواهد توانست محیطی امن را تضمین کرده و بازی‌ها را به سمبل همبستگی، انسانیت و مقاومت و در واقع بارقه امیدی در انتهای این تونل ویروس کرونا، تبدیل کند.

با تعویق یک ساله المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا، این تورنمنت از ۲۳ جولای تا ۸ آگوست ۲۰۲۱، (اول تا ۱۷خردادماه ۱۴۰۰) و پارالمپیک نیز از ۲۴ آگوست تا پنجم سپتامبر ۲۰۲۱ (دوم تا چهاردهم شهریورماه ۱۴۰۰) در پایتخت ژاپن برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =