رییس سازمان بسیج از عملکرد فارس در نهضت کمک مومنانه قدردانی کرد

شیراز-ایرنا- رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: استان فارس تاکنون یکی از برجسته‌ترین عملکردها را در موضوع نهضت کمک مومنانه در بین استان های کشور داشته است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سپاه فجر فارس، سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی این مطلب را دوشنبه در آیین رونمایی از طرح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با عنوان "همیار سلامت"  و امضای تفاهم نامه سه جانبه در استان فارس که با حضور فرمانده سپاه فجر، استاندار فارس و رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، اعلام کرد.
وی ادامه داد: امیدواریم با اجرای این طرح در استان فارس و بکارگیری ظرفیت های بسیج و گروه های جهادی بتوانیم گام موثری در راستای مقابله با بیماری کرونا برداریم.

فرمانده سپاه فجر استان فارس نیز در این مراسم گفت: بیماریابی اولیه، پیگیری و مراقبت از افراد مشکوک و مراقبت از بیماران پس از ترخیص سه هدف مهم طرح همیار سلامت است.
سردار یدالله بوعلی افزود: براساس این طرح، استان فارس به ۶۰۰ بلوک تقسیم می شود و پایگاه های مقاومت بسیج در سطح محلات با همکاری مراکز جامع سلامت و پزشک خانواده در راستای مقابله با بیماری کرونا نقش آفرینی خواهند کرد.
وی با بیان اینکه اگر افراد مشکوک به ابتلا و بیماران را تحت مراقبت قرار دهیم بار اپیدمی کاهش خواهد یافت، گفت: براساس این طرح که فاز اول آن برای چهار ماه طراحی شده با حضور تیم های آموزش دیده بسیج و محوریت پایگاه مقاومت بسیج قرارگاه سلامت در سطح هر محله برپا خواهد شد و وضعیت افراد مبتلا از طریق مراکز جامع سلامت و پزشک خانواده تحت نظارت قرار می گیرد.
فرمانده سپاه فجر بیان کرد: سپاه و بسیج فارس با همه ظرفیت ها و امکانات به یاری کادر بهداشت و درمان استان آمده اند.
سردار بوعلی افزود: بسیجیان تاکنون عملکرد درخشانی در یاری رسانی به کادر بهداشت و درمان داشته اند و طبق این طرح در نظر داریم محل هایی را در سطح محلات به عنوان نقاهتگاه برای بیماران با عنوان "سرای محله" ایجاد کنیم تا بیماران پس از ترخیص از بیمارستان بدون نگرانی از انتقال بیماری به نزدیکان و خانواده دوران نقاهت خود را در "سرای محله" طِی کنند.
وی با بیان اینکه گروه های مراقبتی با حضور پزشکان، پرستاران و بسیجیان تشکیل خواهد شد،  گفت: تیم ها و گروه های جهادی بسیج در حوزه آموزش پروتکل های بهداشتی، جمع آوری و توزیع کمک های مومنانه و بسته های معیشتی، غربالگری و پیگیری وضعیت افراد پر خطر، رفع آلودگی از سطوح و نظارت بر اصناف فعال می‌شوند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =