نماینده مجلس:بهره برداری از بیمارستان هسته ای بوشهر تسریع شود

بوشهر- ایرنا- نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: تاخیر در بهره برداری از پروژه ۱۱۰ تختخوابی بیمارستان هسته ای بوشهر برای مردم پذیرفتنی نیست و مسئولان باید به وعده های خود عمل کنند.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی دفتر نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه به نقل از عبدالکریم جمیری اعلام کرد: پیمانکار پروژه بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی هسته ای بوشهر متعهد شده تا ۱۰ آذرماه بخش‌های ویژه بستری را تکمیل و تا پایان آذرماه همه بخش‌های بیمارستانی آماده بهره برداری شود.

وی با اشاره به گلایه های مردم از تاخیر در افتتاح این بیمارستان اظهار کرد: وقتی مسئولان به مردم وعده ای می‌دهند باید تمام ظرفیت‌ها و امکانات را بسیج کنند و با کار جهادی برای عملی شدن وعده ها تلاش کنند.

جمیری اضافه کرد: باتوجه به تامین بودجه لازم از سوی دولت، باید با افزایش نیروی انسانی مورد نیاز سرعت اجرای پروژه را افزایش داد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای گفت: باتوجه به بارندگی های اخیر و سرد شدن نسبی هوا ما نگران هستیم که میزان ابتلا به ویروس کرونا در استان افزایش یابد و خدای نکرده در شرایطی قرار بگیریم که تعداد تخت‌های بیمارستانی جوابگوی بیماران نباشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی هسته ای بوشهر ۶ هزار و ۵۰۰ مترمربع زیربنا دارد که دو سوم بخش‌های مختلف بیمارستان تکمیل شده است.

دکتر سعید کشمیری افزود: تخت‌های بیمارستان ارسال شده، دستگاه اکسیژن ساز در حال نصب و محوطه سازی نیز در حال انجام  است.

کشمیری اضافه کرد: با تکمیل طرح تجهیزاتی ا زجمله سی تی اسکن، رادیولوژی، تجهیزات اتاق عمل نصب، تاسیسات پشتیبانی راه اندازی و ۱۱۰ تخت وارد مدار می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: وجود این مرکز در کنار بیمارستان شهدای خلیج فارس، ظرفیت خوبی به تخت‌های بیمارستانی بخصوص با توجه به شرایط کنونی که با شیوع کرونا روبرو هستیم اضافه می‌شود و به این وسیله امکان توسعه خدمات غیرکرونایی فراهم می‌شود.

کشمیری اضافه کرد: در زمانی که حوادث پرتویی وجود ندارد کل ظرفیت بیمارستان در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =