۳۲۸ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در استان مرکزی شناسایی شد

اراک - ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک گفت: ۳۲۸ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در شبانه روز اخیر بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در استان مرکزی شناسایی شد.

دکتر «محمد جمالیان» عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹  در استان مرکزی از زمان شیوع ویروس کررونا تا کنون به ۲۸ هزار و ۶۴۰ مورد رسیده است.
وی ادامه داد: ۱۴ نفر از بیماران کرونایی استان در شبانه روز اخیر جان باخته‌اند و شمار قربانیان کووید ۱۹ در این استان به یک‌هزار و ۱۱۲ نفر رسید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: از ۳۲۸مورد جدید در استان ۵۴ نفر از بیماران در بیمارستانهای استان بستری شده‌اند که تحت مراقبت قرار دارند و خدمات تخصصی درمانی را دریافت می کنند.
جمالیان اظهار داشت: ۲۷۴مورد از بیماران جدید که شناسایی شده‌اند، نیز به صورت سرپایی معاینه شده و تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه خواهند بود.  

شیوع ویروس کرونا از اسفندماه پارسال آغاز شد و  مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

براساس اعلام «سیماسادات‌لاری»  سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور تا ۲۶ آبان ۹۹ به ۷۷۵ هزار و ۱۲۱ نفر و شمار جان‌باختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۱ هزار و ۹۷۹ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =