قالیباف درگذشت ولیدالمعلم را تسلیت گفت

تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی درگذشت معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه سوریه را تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا از اداره کل رسانه‌های گروهی مجلس شورای اسلامی در متن پیام «محمدباقر قالیباف» به «حموده الصباغ» رییس مجلس مردمی جمهوری عربی سوریه آمده است: دریافت خبر درگذشت «ولید المعلم» معاون نخست وزیر و وزیر خارجه فقید جمهوری عربی سوریه موجب تأسف و تأثر اینجانب گردید.

رییس مجلس شورای اسلامی در این پیام افزود: آن مرحوم در دوران حیات خود تلاش وافری برای تقویت صلح و ثبات در منطقه و پشتیبانی از مقاومت مردم سوریه در مقابله با تروریسم تکفیری و تهدیدات رژیم صهیونیستی داشت و بدین مناسبت مراتب تسلیت و همدردی خود جنابعالی، نمایندگان محترم پارلمان و دولت کشور دوست و برادر جمهوری عربی سوریه ابراز می دارم.

قالیباف تصریح کرد: با اغتنام از فرصت، موجب امتنان است سلام‌های گرم و مراتب تسلیت اینجانب را به عالیجناب بشار اسد رییس جمهور محترم سوریه ابلاغ نمایید.

وی در این پیام خاطرنشان کرد: از خداوند متعال رحمت و آمرزش الهی برای آن مرحوم و صبر و شکیبایی برای بازماندگان مسئلت دارم.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) بامداد دوشنبه به نقل از وزارت امور خارجه این کشور از درگذشت ولید المعلم در ۷۹ سالگی خبر داد. المعلم از سال ۲۰۰۶ تصدی وزارت امور خارجه سوریه را برعهده داشت و  به مدت ۱۰ سال سفیر کشورش در آمریکا بوده است.

المعلم سال ۱۹۴۱ در دمشق پایتخت سوریه متولد شد و پس از اخذ دیپلم به دانشگاه قاهره رفت و در سال ۱۹۶۳ از آنجا لیسانس اقتصاد گرفت.

وی سپس در سال ۱۹۶۴ به وزارت امور خارجه سوریه پیوست و در نمایندگی‌های سیاسی سوریه در چند کشور به فعالیت پرداخت.

المعلم همچنین از سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۹ به عنوان سفیر کشورش در آمریکا مشغول به کار بود و دارای تالیفاتی در زمینه استقلال، فلسطین و خاورمیانه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha