فاز نهایی آزمایش بالینی واکسن ضد کرونا چین در ازبکستان اجرا می شود

تهران- ایرنا- فاز سوم و نهایی آزمایش های بالینی یک واکسن ضد کرونای تولید چین بزودی در ازبکستان اجرایی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری شینهوا روز دوشنبه گزارش کرد بر این اساس ازبکستان به عنوان پنجمین کشور نامزد شده برای بررسی واکسن های کرونای تولیدی چین، وارد آخرین مراحل مربوط به آزمایش های انسانی این واکسن ها می شود.

بر اساس این خبر، ۵ هزار داوطلب ازبک با رده های سنی ۱۸ تا ۵۹ سال در فاز سوم آزمایش های بالینی واکسن های ضد کرونای چین شرکت خواهند کرد؛ این روند آزمایشی یک سال طول خواهد کشید.

در کنار واکسن های آزمایشی تولید شده توسط شرکت داروسازی « Anhui Zhifei Longcom» چین، چندین کارشناس چینی که ماموریت نظارت بر شرکت کنندگان آزمایش های بالینی و آموزش پزشکان ازبکی را بر عهده دارند، به ازبکستان سفر کرده اند.

تا کنون در ازبکستان ۶۹ هزار و ۸۳۰ نفر به کرونا مبتلا شده و ۵۹۴ نفر هم جان باخته اند، در این کشور ۶۷ هزار و ۹۲ بیمار مبتلا به کرونا نیز بهبود پیدا کرده اند.

واکسن های ضد کرونا ساخت چین در چند کشور دیگر در حال آزمایش فاز سوم و نهایی هستند.

اما در پکن رادیو بین المللی چین از تصمیم پکن برای ارتقاء امکانات و بازسازی ۱۷ کلینیک تب تا قبل از پایان ماه جاری میلادی (نوامبر) خبر داده و نوشته است این روند با هدف تلاش برای تقویت ظرفیت های شهر پکن در مسیر جلوگیری و کنترل بیماری کووید-۱۹ در فصل های زمستان و بهار پیش رو اجرایی می شود.

بر این اساس، روند بازسازی این ۱۷ کلینیک در مراحل پایانی است و به این ترتیب، امکان انجام آزمایش های سریع اسید نوکلئیک برای تشخیص کرونا در این کلینیک ها و بدنبال آن کاهش خطر عفونت ها فراهم است.

کلینیک های ارتقاء یافته و به روز شده تب در شهر پکن پایتخت چین به اتاق های مستقل برای انجام سی تی اسکن، بخش های قرنطینه و آزمایشگاه های مسئول انجام آزمایش های اسید نوکلئیک مجهز خواهند شد تا بیماران در عرض چند ساعت امکان دسترسی به خدمات اسکن و نتایج حاصل از آن را داشته باشند در این بیمارستان ها بخش های امن، بخش های آلوده و نیمه آلوده از یکدیگر جدا شده اند که این روند نیز با هدف جلوگیری از انتقال عفونت های ویروسی داخل فضای بیمارستان اجرایی شده است.

علاوه براین، عناصر هوشمند از جمله توزیع اتوماتیک دارو و امکان مشاوره از راه دور بین پزشکان نیز در این کلینیک ها راه اندازی خواهد شد تا به روند تشخیص بیماری کمک شود.

بر اساس این خبر، کلینیک های به روز شده تب در شهر پکن به عنوان پاسگاه های مرزی جهت تقویت خط اول دفاعی این شهر در برابر همه گیری کرونا فعالیت خواهند کرد آن هم در شرایطی که پکن با خطرهای ترکیبی ناشی از کووید-۱۹ و همچنین سایر بیماریهای ناشی از عفونت های تنفسی در فصل های زمستان و بهار روبرو است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار جهان