بیمه سلامت خوزستان۲۲۰میلیارد ریال برای بیماران کرونایی هزینه کرد

اهواز - ایرنا - رییس اداره اسناد پزشکی بیمه سلامت خوزستان گفت:بیمه سلامت خوزستان از زمان همه‌گیری ویروس کرونا ۲۲۰ میلیارد ریال برای درمان بیماران کرونایی در این استان هزینه کرد.

اصغر داوودی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: حدود چهار هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا که در بیمارستان‌های خوزستان زیردرمان و مراقبت‌های پزشکی قرار گرفتند از خدمات بیمه سلامت خوزستان استفاده کردند.
وی گفت: حدود ۹۰ درصد هزینه بستری بیماران کرونایی توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود.
وی افزود: میانگین هزینه پرداخت‌شده برای هر بیمار مبتلا به کرونا حدود ۴۸میلیون ریال است ولی هزینه بیمارانی که در آی سی.یو بستری می‌شوند بسیار بالاتر از این میزان است.
داوودی ادامه داد: بستری و درمان برخی بیماران مبتلا به کرونا درخوزستان تا ۸۰۰ میلیون ریال برای بیمه سلامت هزینه داشته است.
وی از آمادگی بیمه سلامت خوزستان برای زیرپوشش بردن هزینه‌ درمانی و پزشکی بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان خبر داد و افزود:پوشش هزینه‌ درمانی بیماران کرونایی توسط بیمه سلامت ، هزینه کرد توسط بیمار را به ۱۰ درصد کاهش داده است.  
به گزارش شیوع ویروس کرونا هزینه درمانی بیمارستان‌های وابسته تامین اجتماعی و بیمارستان‌های دولتی وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ، دزفول و مراکز درمانی وابسته به دانشکده‌های پزشکی شوشتر ، بهبهان و آبادان را به افزایش داده است.
با موج دوم شیوع ویروس کرونا بیمارستان‌های رازی ، امیرالمومنین(ع) ، شهید منفرد نیاکی ، فاطمه الزهرا(س) نیروی انتظامی در اهواز برای بستری و درمان بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

هم اکنون استان خوزستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =