دستگیری ۱۶۲ کابل‌دزد و دیگر اخبار کوتاه خراسان شمالی

بجنورد _ ایرنا _ فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: از ابتدای امسال ۱۶۲ سارق حرفه‌ای سیم و کابل‌های برق و مخابرات در این استان دستگیر شده‌اند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علیرضا مظاهری روز دوشنبه اظهار داشت: از ابتدای امسال ۵۴۱ فقره سرقت کابل در سطح استان به وقوع پیوسته که در این رابطه با تلاش ۲۴ ساعته پلیس، ۴۶۵ فقره از این سرقت ها کشف و برای سارقان تشکیل پرونده شده است.
وی با بیان اینکه در این رابطه ۱۶۲ نفر سارق کابل و سیم نیز دستگیر و بعد از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند، افزود: از کل سرقت های به وقوع پیوسته در این بخش،  ۲۶۰ فقره مربوط به اماکن خصوصی و ۲۸۸ فقره نیز مربوط به اماکن و دوایر دولتی بوده است.
سردار مظاهری با تاکید بر اینکه تعداد زیادی از این سارقان توسط ماموران در حین سرقت دستگیر شده اند، ادامه داد: از تعداد کل دستگیرشدگان ۷۸ نفر به سرقت کابل از اماکن خصوصی و ۸۴ نفر نیز به سرقت کابل از اماکن دولتی اعتراف کرده اند.

کشف بیش از ۱۸ هزار عدد ماسک قاچاق

فرمانده انتظامی شیروان گفت: ۱۸ هزار و ۵۰۰ عدد ماسک قاچاق در این شهرستان کشف و ضبط شد.

سرهنگ مسعود وحیدی اعلام کرد: ماموران پس از دریافت خبری مبنی بر توزیع ماسک سه لایه قاچاق در شهر شیروان، بعد از بررسی مساله موفق شدند فردی را شناسایی و دستگیر کنند که با یک خودرو پراید در حال توزیع اقلام بهداشتی خارج از شبکه توزیع بود.

وی با بیان اینکه در بازرسی از خودرو متهم ۱۸ هزار و ۵۰۰ عدد ماسک سه لایه، پنج عدد ژل ضدعفونی و سه عدد مایع ضدعفونی کننده نیز کشف شد، افزود: ارزش ریالی لوازم بهداشتی کشف شده ۲۴۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال برآورد شده که اقلام مکشوفه به همراه متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

معرفی برگزیدگان مسابقه مجازی گردشگری

مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان شمالی از معرفی برگزیدگان مسابقه مجازی گردشگری خبر داد و گفت: ۵۶ نفر در این مسابقه شرکت کردندکه در نهایت به سه نفر جوایزی از صنایع ‌دستی استان اهدا شد.

محسن عباسی با بیان اینکه این مسابقه با هدف معرفی و شناخت جاذبه‌های گردشگری، فرهنگی و تاریخی استان برگزار شد، افزود: در شرایطی که به مردم توصیه شده در خانه بمانند، زمینه تبلیغ و معرفی ظرفیت‌های گردشگری و جاذبه‌های استان در فضای مجازی فراهم شد و کرونا باعث شد تا حجم بسیاری از تولید محتواها در قالب فیلم، عکس، کلیپ، ویدئو به مردمی که نمی‌توانند سفر کنند، ارائه شود.

انتقال دلیجه مصدوم به محیط زیست فاروج 

رییس اداره حفاظت محیط زیست فاروج گفت: با تماس یکی از شهروندان دوستدار طبیعت مبنی بر مشاهده یک پرنده شکاری آسیب دیده در حاشیه شهر، ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان به محل مراجعه کرده و پرنده را زنده گیری و به اداره انتقال دادند.

میثم باقری افزود: این پرنده شکاری از نوع دلیجه است که از ناحیه بال چپ دچار آسیب شده و پس از مدتی تیمارداری و درمان، در طبیعت رها خواهد شد.

دلیجه از پرندگان بومی ایران و از تیره شاهینیان است که زیستگاه آن در مناطق باز، درخت‌زارها و حاشیه تالابها، روی تیرهای برق و صخره ها و در نزدیکی شهرها و روستاها است و بعضا نیز در لانه متروک کلاغ و زاغ خانه می گزیند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =