۲۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۴۹
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 84112543
۰ نفر

برچسب‌ها

رییس یوفا: سوپرلیگ اروپایی تنها یک ایده‌ پوپولیستی است

تهران- ایرنا- رییس اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) با انتقاد از افرادی که برای راه‌اندازی تورنمنت سوپرلیگ اروپایی پافشاری می‌کنند، گفت که وی حتی برای حرف زدن در مورد این تورنمنت هم وقت ندارد.

به گزارش ایرنا، موضوع راه‌اندازی این تورنمنت هرازگاهی در محافل فوتبالی اروپا پدیدار می‌شود و حالا باردیگر در بحبوحه پاندمی کرونا مطرح شده است.

در این بین، «الکساندر چفرین» در گفت‌وگو با نشریه مارکا اسپانیا گفت: از نظر من سوپرلیگ اروپا غیرقابل بحث است. این ایده رویای چند مدیر ورزشی است که هیچ اهمیتی برای همبستگی قائل نیستند. آنها به هیچ چیز جز خودشان فکر نمی‌کنند و حتی به باشگاه‌های خودشان ضربه وارد می‌کنند اما احتمالا فعلا قادر به درک این موضوع نیستند.

وی افزود: این ایده، آنقدرها هم جدی نیست و صرفا به دلیل استعفای رییس باشگاه بارسلونا مطرح شده است اما به شخصه معتقدم که بیشتر یک ایده پوپولیستی یا سیاسی است تا ایده‌ای جدی و عملی.

چفرین در ادامه در توضیح اقدامات یوفا در مقابله با کرونا و تحدید و تعدیل آثار مخرب ناشی از آن از جمله تعویق یک‌ساله یورو ۲۰۲۰، اظهار داشت: در ابتدا نمی‌دانستیم که اتفاقی در حال رخ دادن است و بنابراین با خود گفتیم اگر برای برگزاری یورو۲۰۲۰ اصرار کنیم، در صورت تشدید شرایط، شاید قادر به برگزاری آن نباشیم.

وی تاکید کرد: موضوع اولویت‌ها نبود؛ اگر بر برگزاری این تورنمنت اروپایی اصرار می‌کردیم، اطمینان دارم که به مشکل برمی‌خوردیم و قادر نبودیم که آن را برگزار کنیم.

درحالی که یوفا به وضوح باید مولفه‌های زیادی را از جمله محدودیت‌های مسافرتی و مشکلات مالی گریبان‌گیر فوتبال در تمامی سطوح، باید سبک و سنگین می‌کرد، چفرین تاکید دارد که سلامتی در درجه اول اولویت قرار دارد.

وی در این باره تاکید کرد: همواره سلامتی اولویت اول است؛ موضوعی که در هر صنعتی از جمله فوتبال از بیشترین اهمیت برخوردار است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار ورزش