حضور تروریست‌های تکفیری در منطقه معنا ندارد

تهران-ایرنا- دبیر کل مجمع بیداری اسلامی گفت: حضور تروریست‌های تکفیری در میان آذری‌هایی که محب و مدفع اهل بیت(ع) هستند، معنا ندارد. 

به گزارش ایرنا «علی اکبر ولایتی» در وبینار جهانی پیروان اهل بیت(ع)  که با موضوع "بررسی دیدگاه‌های مقام معظم رهبری در خصوص  قره‌باغ" برگزار شد، ‌گفت: این نشست به‌ طور مشترک میان مجمع جهانی بیداری اسلامی و جمعیت محبان اهل‌بیت (علیه السلام) برگزار می‌شود تا به بررسی مسائل قفقاز و جنگ اخیر جمهوری آذربایجان و ارمنستان با توجه به‌ دیدگاه های رهبر معظم انقلاب بپردازد.

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی افزود: کشور ایران با جمهوری آذربایجان، ارمنستان و بخشی از خاک جمهوری آذربایجان در نخجوان مرز مشترک دارد و هیچ کشوری در منطقه نیست که چنین ویژگی‌ای داشته باشد، بنابراین منطقی است ایران به‌عنوان همسایه جمهوری آذربایجان و ارمنستان به موضوع به صورت جدی بپردازد و ورود کند.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این خصوص تاکید فرمودند که بخش اشغال شده آذربایجان باید به این کشور بازگردانده شود و بازگشت این منطقه را به جمهوری آذربایجان که موفقیت بزرگی است،تبریک می‌گوییم ضمن آن که معظم له تأکید کردند مرزهای بین‌المللی نباید خدشه‌دار شود و معتقد هستند ریشه همه درگیری‌ها گسست ایجاد شده در مرزهای بین‌المللی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

دبیر کل مجمع بیداری اسلامی خاطرنشان کرد: علاوه بر این معتقدیم امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران بدون امنیت و آرامش کشورهای همسایه امکان پذیر نخواهد بود.  

 ولایتی گفت: اگر جنگی در منطقه رخ دهد، باعث شهید شدن برادران آذری و دوستان ارمنی می‌شود که باید از آن جلوگیری شود و کسانی که با این موضوع مرتبط هستند زودتر اقدام انجام می‌دادند تا حقوق حقه بازگردانده شود.ضمن اینکه این مساله به کشورهای خارج از منطقه ارتباطی نداشته و ایران در جهت ایجاد صلح عادلانه تلاش خواهد کرد.  

دبیر کل مجمع بیداری اسلامی تصریح کرد: شهرهای اشغال شده باید آزاد می‌شد که مردم آذربایجان این کار را انجام دادند و به آن‌ها تبریک می‌گوییم و ما با جمهوری آذربایجان ارتباط برادرانه، دوستانه، تاریخی و فرهنگی داریم.  

وی افزود: حضور تعدادی از تروریست‌های وهابی و تکفیری در میان آذری‌هایی که همواره محب و مدافع حرم اهل بیت(ع) هستند معنا ندارد و این گروه‌ها سابقه بسیار بدی دارند. ضمن اینکه مردم آذربایجان خودشان می‌توانند کشورشان را آزاد کنند و حضور تروریست‌های وهابی در شمال مرزهای ایران ناکام خواهد ماند.  

ولایتی با بیان اینکه امنیت منطقه ضرورتی انکارناپذیر است، افزود: فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص قفقاز فصل‌الخطاب مواضع جمهوری اسلامی ایران در این منطقه و اصول راهبردی است و باید فرمایشات ایشان به‌طور کامل عملی شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =