۲۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۱۴
کد خبرنگار: 952
کد خبر: 84112511
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ حلقه چاه آب غیرمجاز در شهرستان ری مسدود شد

شهرری - ایرنا - مدیر امور منابع آب شهرستان ری گفت: ۲ حلقه چاه آب غیرمجاز با حکم قضایی در راستای صیانت از منابع آبی این شهرستان مسدود شد.

به گزارش روز دوشنبه شرکت آب منطقه‌ای استان تهران، حسن زحمتکش، اظهار داشت: این ۲ حلقه چاه غیرمجاز زیرزمینی در مجموع به عمق ۲۶۰ متر و آبدهی یک لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

وی با بیان اینکه این چاه ها در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۱۶.۲هزار متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی شهرستان ری جلوگیری بعمل آمد.

زحمتکش اضافه کرد: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.

مدیر امور منابع آب شهرستان ری در پایان ضمن تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی، خاطر نشان کرد: این امور به صورت مستمر در حال پایش منابع آب سطحی و زیرزمینی است و با هرگونه تجاوز به این منابع ارزشمند، بر اساس قانون برخورد قاطع می کند.

شهرستان ری در حال حاضر ۶۰ روستا با جمعیت ۳۵۰ هزار نفر با ۳۰ هزار مشترک مجاز خانگی است که عمده چاهای غیرمجاز نیز در روستاها قرار دارند.

هم اکنون این شهرستان با مشکل کم آبی مواجه است و امسال ۶ قنات کهریزک، قلعه سنگی، قلعه آبی، قلعه شیخ، رضایی و قلعه نو که در این منطقه جاری بود به دلیل خشکسالی‌های اخیر، احداث خط یک مترو تهران و حفر چاه های عمیق در کنار چاه‌های مادر خشک شد.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی درحدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =