کرونا جان ۲۴ کرمانشاهی دیگر را گرفت

کرمانشاه- ایرنا- رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه گفت: ۲۴ هم استانی دیگر در شبانه روز گذشته جان خود را از دست دادند و این بالاترین آمار مرگ و میر در یک شبانه روز در استان است و مجموع جان باختگان به هزار و ۹۹ نفر رسید.

مهدی محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این ۲۴ نفر شامل ۱۰ نفر در کرمانشاه، چهار نفر در اسلام‌آبادغرب، ۲ نفر در هر یک از شهرستان های کنگاور، سنقروکلیایی، سرپل ذهاب و پاوه و در شهرستان های گیلانغرب و دالاهو هم هرکدام یک نفر می شود.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳۱ نفر با علایم بیماری کووید 19 بستری و ۲۳۲ مورد بیمار پس از بهبودی ترخیص شدند.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه گفت: از ابتدای اپیدمی تاکنون ۲۰ هزار و ۹۷۵ نفر با علایم کرونا بستری شدند و ۱۸ هزار و ۷۵۱ نفر هم پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده اند.

محمدی در پایان گفت: هم اکنون هزار و  ۱۴۹ بیمار کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان کرمانشاه بستری هستند.

برای عبور از بحران کرونا نیازمند مشارکت مردم هستیم

استاندار کرمانشاه گفت: وضعیت استان به لحاظ آمار مبتلایان و روند افزایشی تعداد فوتی‌ها بسیار نگران کننده است و عبور از این بحران نیازمند مشارکت جدی مردم است.

«هوشنگ بازوند» روز شنبه در حاشیه نشست ستاد ملی کرونا که به ریاست رییس جمهوری و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد؛ اظهارداشت: وزارت بهداشت در نشست امروز ستاد ملی کرونا، با توجه به شرایط موجود اعمال یک مجموعه گسترده از محدودیت های جدید را در قالب یک مصوبه پیشنهاد کرد.

وی افزود: براساس این مصوبه محدودیت های در نظر گرفته شده برای گروه‌های چهارگانه مشاغل براساس وضعیت نارنجی و یا قرمز بودن شهرها اعمال می شود. البته خدمات دهی مشاغل گروه یک به دلیل ضرورت آن‌ها، همچنان ادامه خواهد داشت.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: در این نشست مقرر شد این مصوبه توسط سازمان امور استخدامی و قرارگاه مبارزه با کرونا بررسی شود و تا پنجشنبه نظر نهایی را اعلام کنند تا از شنبه آینده در سراسر کشور اجرایی شود.

بازوند خاطرنشان کرد: هم اکنون وضعیت استان کرمانشاه بسیار حاد است و جزء شهرستان دالاهو بقیه شهرستان ها در وضعیت قرمز و بحرانی به سر می برند.  

وی هشدار داد: اگر مردم رعایت نکنند استان گرفتار یک بحران بسیار حاد خواهد شد و مجبوریم تعطیلی های گسترده ای را اعمال کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها