۲۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۳
کد خبرنگار: 2215
کد خبر: 84112488
۰ نفر

برچسب‌ها

شناسایی نقاط آبگیر در غرب تهران

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۵ تهران اعلام کرد: نقاط آبگیر این منطقه شناسایی شده و با اقدامات پیشگیرانه در فصل زمستان از هرگونه آبگرفتگی در معابر جلوگیری خواهد شد.

به گزارش ایرنا؛ محمود کلهری که روز دوشنبه در اولین جلسه کمیته فنی بررسی طرح های شهرداری منطقه ۵ گفت: شناسایی نقاط آبگیر منطقه بسیار مهم و ضروری است و این اقدام موجب می شود که در زمان بارش نزولات جوی، شاهد آب ماندگی و آبگرفتگی در معابر نباشیم.

وی افزود: جمع آوری ضایعات و زباله های بوستان ها و همچنین جمع آوری مخازن و معابر بسیار مهم ضروری است و از آبگرفتگی کانال ها و نهرها جلوگیری می کند.

شهردار منطقه ۵ تهران ادامه داد: موضوعات فنی و مطالعات اولیه درباره پروژه‌های عمرانی به‌طور کامل انجام و طرح‌های مناسب‌سازی با دقت باید اجرا شود.

به گفته وی، برای این مهم  نباید دقت و کیفیت، فدای سرعت شود و هیچ توجیهی در این باره قابل پذیرش نیست.

مناسب سازی مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری

در ادامه این جلسه سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه۵ نیز گفت:مناسب‌سازی مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در اولویت قرار دارد و به‌ شدت پیگیری می‌شود.

سعید جودکی با بیان اینکه هم اکنون مناسب‌سازی ۱۰ محور در دست اقدام است افزود: در حال حاضر محور دوچرخه سواری و پیاده راه کانون در محله شهرزیبا آماده افتتاح است و همچنین رنگ آمیزی ترافیکی مسیر دوچرخه سواری بوستان جوانمردان نیز به زودی انجام می‌شود.

در این جلسه همچنین شرح وظایف معاونت‌های فنی و عمرانی، حمل و نقل و ترافیک، خدمات شهری و محیط زیست و امور اجتماعی و فرهنگی درباره اقدام‌های لازم برای تسریع در انجام مناسب‌سازی معابر در منطقه ۵ مشخص شد.

به گزارش ایرنا، منطقه ۵ شهرداری تهران یکی از مناطق شهری تهران است که در شمال و شمال غرب کلان‌شهر تهران واقع شده‌است.

این منطقه از شمال به رشته‌کوه البرز، از جنوب به بزرگراه شهید لشگری و میدان آزادی، از شرق به بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه محمدعلی جناح و منطقه ۲ شهر تهران در مجاورت طرشت و ستارخان و مرزداران و شهرک غرب و سعادت آباد و از غرب به منطقه ۲۲ شهر تهران، استادیوم آزادی محدود است و به بزرگراه های همت و حکیم و آبشناسان و باکری و ستاری و شیخ فضل‌الله نوری و لشگری و اشرفی اصفهانی و جناح دسترسی دارد.

پونک،  شهران،  آریاشهر،  مهران،  فرحزاد،  شهرزیبا،  جنت‌آباد،  باغ فیض،  سردار جنگل،  کن و سولقان،  شهرک آپادانا،  شهرک اکباتان و اشرفی اصفهانی از محله‌های معروف واقع در منطقه ۵ تهران هستند.

منطقه ۵ پایتخت به پهنه توسعه شهر تهران نیز معروف است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =