فرماندار: جذب نیروی کار بومی شرط مهم سرمایه‌گذاری در خمین است

خمین - ایرنا - فرماندار خمین با انتقاد از به کارگیری نیروهای غیر بومی از سوی برخی واحدهای صنعتی در این شهرستان گفت: جذب نیروی کار بومی شرط مهم سرمایه گذاری در این شهرستان است.

«احمد طهرانی» روز دوشنبه در نشست کمیته بررسی وضعیت نیروهای جویای کار در صنایع خمین افزود: واحدهای صنعتی نظیر شرکت انرژی پاک که این شرط مهم را رعایت نکنند تعطیل می‌شوند و هیچگونه خدماتی به آنها از سوی شهرستان ارائه نمی‌شود.  
وی بیان کرد: سرمایه‌گذاران از امتیازاتی نظیر معافیت مالیاتی و زمین ارزان قیمت در خمین بهره‌مند می شوند اما نیروهای مورد نیاز خود را از شهرهای دیگر استخدام می کنند.
فرماندار خمین گفت: تاکید بر جذب نیروی به معنای تحمیل نیروهای مورد نیاز نیست بلکه هدف بسترسازی برای افزایش فرصتهای اشتغال در زادگاه امام راحل است.
طهرانی اضافه کرد: کوتاهی دستگاهها نسبت به برگزاری کارگروه اشتغال در خمین در سال جاری قابل پذیرش نیست و در سریع‌ترین زمان باید این کارگروه در شهرستان تشکیل و وضعیت اشتغال بررسی شود.  
 وی گفت: نهادهای متولی موظف به تسهیل و تسریع سرمایه‌گذاری در شهرکها و نواحی صنعتی این شهرستان هستند زیرا راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی، سبب اشتغالزایی و ترغیب سرمایه‌گذاران دیگر می‌شود.
وی افزود: با توجه به توسعه کشاورزی مکانیزاسیون، صنعتی شدن زادگاه امام راحل از مطالبات مهم مردم خمین است.
وی توضیح داد: بررسی و شناسایی نیروهای مورد نیاز واحدهای صنعتی در حال تاسیس و معرفی آنها به دفتر کاریابی بر عهده اداره کار خمین است.
فرماندار خمین اضافه کرد: معرفی افراد جویای کار به شهرک های صنعتی به منظور اشتغال فقط از طریق اداره کار امکان پذیر است.

طهرانی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل در خمین گفت: مشکلات سرمایه گذارانی که تمایل به ادامه فعالیت واحد خود را دارند بررسی و راهکار مناسب برای رفع این مشکلات  ارایه شود و پروانه واحدهای صنعتی که سرمایه گذار قصد ادامه فعالیت ندارد، باطل شود.

خمین در جنوب استان مرکزی واقع شده و ۱۱۰ واحد صنعتی در این شهرستان فعال است.


 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =