فرهادیان: اولویت حفظ سلامت تکواندوکاران است

تهران- ایرنا- رییس سازمان تیم‌های ملی تکواندو با بیان اینکه اولویت حفظ سلامت ورزشکاران این رشته است، گفت: با توجه به شرایط وخیم کرونا در کشور، اردوی تیم‌های ملی را ۱۷ روز تعطیل کردیم.

به گزارش ایرنا؛ نشست مسوولان فدراسیون و اعضای کادر فنی تیم‌های ملی تکواندوی زنان و مردان و پاراتکواندو در محل فدراسیون برگزار شد تا با توجه به محدودیت‌های در نظر گرفته شده به دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا، تصمیمات لازم اتخاذ شود.

در این جلسه، سیدمحمدپولادگر رییس فدراسیون، زهرا سروی نایب رییس، مجید نیری دبیر، آرش فرهادیان رییس سازمان تیم‌های ملی، فریبرز عسکری سرمربی مردان، مهرو کمرانی سرمربی زنان و پیام خانلرخانی سرمربی تیم پاراتکواندو حضور داشتند.

در نهایت تصمیم بر این شد تا اردوی فعلی تیم‌های ملی که در حال برگزاری است تا چهارشنبه ادامه یافته و سپس تعطیل شود. مرحله بعدی تمرینات تیم‌های ملی تکواندو از روز ۱۵ آذرماه آغاز به کار خواهد کرد.

«آرش فرهادیان» در این خصوص به ایرنا، اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود در کشور و به خصوص پایتخت، این تصمیم اتخاذ شد. در گذشته هم اعلام کردیم که اولویت برای ما حفظ سلامت ورزشکاران است.

وی افزود: البته در برنامه از پیش تدوین شده هم بین اردوها، تعطیلی چند روزه در نظر گرفته شده بود اما با توجه به شرایط موجود، تعطیلی افزایش داده شد.

رییس سازمان تیم‌های ملی تکواندو، عنوان کرد: در جلسه‌ای که بین مسوولان فدراسیون با سرمربیان تیم‌های ملی داشتیم، تصمیم بر این شد تا اردو تا ۱۵ آذرماه تعطیل شده و سپس با گرفتن تست از اعضای تیم‌های ملی و در شرایطی ایمن، تمرینات از سر گرفته شود.

فرهادیان در پاسخ به این سوال که تعطیلات طولانی مدت بین اردوها موجب افت هوگوپوشان نخواهد شد؟ گفت: این تصمیمات با بحث و تبادل نظر و کار کارشناسی گرفته می‌شود. هنوز فرصت زیادی تا مسابقات داریم و برای هر مقطع زمانی، برنامه‌ریزی می‌کنیم.

وی در خصوص برگزاری مسابقات انتخابی المپیک و شانس زنان تکواندوی ایران برای کسب سهمیه المپیک، عنوان کرد: طبق اعلام فدراسیون جهانی، این مسابقات اوایل سال آینده برگزار می‌شود و تلاش می‌کنیم تیم زنان کشورمان با قدرت راهی پیکارها شده و بتواند دو سهمیه المپیک را کسب کند.

پیش از این تیم مردان تکواندوی ایران توسط آرمین هادی‌پور و میرهاشم حسینی به دو سهمیه المپیک توکیو دست یافته است.

فرهادیان در مورد لیگ نیز توضیح داد: اکنون رشته‌هایی که لیگ‌های خود را آغاز کرده‌اند دچار مشکل شده‌اند و باید منتظر بهبود شرایط کرونایی در کشور باشیم تا لیگ را آغاز کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =