همه قشرهای فرهنگی و مردمی باردیگر برای مقابله با کرونا بسیج شوند

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: برای مقابله با ویروس کرونا باید بار دیگر همه قشرهای مردمی و موسسه‌های فرهنگی وقرآنی استان بااستفاده از ظرفیت‌های اجتماعی وفرهنگی بسیج شوند.

حجت‌الاسلام علی اکبر انصاری راد روز دوشنبه در نشست خبری با موضوع عملیات فرهنگی اجتماعی حاج قاسم سلیمانی افزود: محور نخست این عملیات درمقابله با بیماری کروناست که موسسه‌ها و خانه‌های قرآنی با تقویت حضور مردمی و ایجاد انگیزه بیشتر با اعضای خود به صورت چهره به چهره عملیات میدانی را تقویت کنند و در مواجهه مستقیم با این بیماری بازدید و سرکشی از بیمارستان‌ها و کادر درمان را یاری رسانند.

وی، محور دوم عملیات فرهنگی و اجتماعی حاج قاسم سلیمانی را مواسات و همدلی عنوان کرد و بیان داشت: باتوجه به اینکه فعالیت‌های موسسه ها وخانه های قرانی در کمک مومنانه نسبت به موج اول کرونا کاهش یافته، نیاز است که این مطالبه رهبرمعظم انقلاب بار دیگر به شکل گسترده تقویت شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی اظهارداشت: محور سوم این عملیات تبیین شخصیت سردار شهید سلیمانی است که این شهید والامقام تاثیر بسزایی در سرنوشت منطقه داشت و توانست با عشق و علاقه به انقلاب و مکتب حضرت امام و رهبری و با استفاده از تجربیاتش در برابر تهاجم دشمن ایستادگی کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان تاکید کرد: باید تلاش کرد تا شخصیت این شهید را بیشتر برای نسل جوان، نوجوان و کودک معرفی کرد و این یک وظیفه است.

وی، فضای مجازی را بهترین فرصت برای ارائه فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی دانست و گفت: پویش‌های قرآنی در ارتباط با شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در سطح ملی درحال انجام است و انتظار می‌رود در موسسه های استانی در این زمینه تلاش‌هایی انجام شود.

انصاری راد با اشاره به هشدار به موقع رهبرمعظم انقلاب تاکید کرد: مردم می‌توانند نقش موثری در مقابله با ویروس کرونا داشته باشند و باید دوباره با شور واشتیاق بیشتر به میدان بیایند.

وی گفت: سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان با داشتن هزار و ۶۰۰ هیات مذهبی، ۲ هزار و ۲۰۰ مداح اهل بیت(ع)، ۹۵۰ مبلغ و ۲۵۰ بانوی فعال دینی در کنار بسیجیان می‌تواند منبعی تاثیرگذار درامر فرهنگی و اجتماعی مقابله با کرونا باشد.

.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =