فرماندار: صاحبان یک هزار و ۱۰۰ واحد صنفی خرم آباد تذکر گرفتند

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار خرم آباد گفت: پس از بازرسی از واحدهای صنفی شهرستان در راستای مصوبه ستاد استانی کرونا مبنی بر تعطیلی کسبه و بازار پس از ساعت ۱۸ صاحبان یک هزار و ۱۰۰ واحد صنفی تذکر گرفتند.

جعفر طولابی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در جریان این بازرسی ها تعداد هشت هزار  واحد کسب و کار و ۱۸ پاساژ در این رمشمول محدودیت در ساعت ۱۸ شدند که از این بین صاحبان یک هزار و ۱۰۰ واحد پس از دریافت تذکر اقدام به بستن واحد صنفی مربوطه کردند.

وی اظهار داشت: این بازرسی ها در تاریخ ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۹ و با همکاری گروههایی متشکل از نمایندگان اصناف، اماکن نیروی انتظامی، سازمان صمت، بسیج و دیگر نهادهای مربوطه تحت نظارت فرمانداری شهرستان خرم آباد انجام شد.

وی تصریح کرد: همچنین تعداد هفت واحد صنفی پس از دریافت اخطار پلمب اقدام به بستن کسب و کار خود در ساعت مربوطه کردند، تعداد هفت واحد کسب و کار نیز که صاحبان آنها بی توجه به تذکر و اخطار های داده شده بودند توسط پلیس اماکن نیروی انتظام پلمب شد.

طولابی تاکید کرد: شهروندان باید ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و شستن دست ها در فواصل کوتاه مدت، از حضور در مهمانی های خانوادگی و مراسم شادی و عزا نیز پرهیز کنند.

وی اضافه کرد: همچنین کسبه و بازاریان نیز در صورت عدم رعایت و توجه به اخطارها با آنها برخورد می شود و مجبور به پلمب واحد کسب و کار آنها خواهیم شد.

فرماندار خرم آباد از برخی کسبه و صنوف به خاطر رعایت پروتکل های بهداشتی و احترام به تصمیم ستاد ملی کرونا مبنی بر بستن مغازه ها و واحد های صنفی مشمول محدودیت زمان فعالیت تشکر کرد و گفت: انتظار همکاری دیگر کسبه را به خاطر سلامت جامعه، خود و خانواده داریم تا بتوانیم از این طریق بخشی از مشکلات ناشی از ویروس کرونا  را حل کنیم.

براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، اصناف و بازاریان به غیر از فروشندگان موادغذایی و بهداشتی ، موظف هستند از ساعت ۱۸ نسبت به تعطیلی مغازه‌های خود اقدام کنند تا با این روش علاوه بر جلوگیری از اجتماع مردم، بتوان زنجیره کرونا را در سطح شهرها قطع کرد.

تا ۲۴ آبان ابتلای قطعی ۵۰ هزار و ۴۷۱ شهروند لرستانی به ویروس کرونا تایید شده است که از این تعداد ۹۹۶ نفر نیز جان باخته اند.

لرستان هم اکنون در وضعیت فوق قرمز شیوع کرونا است و بجز شهر چگنی که وضعیت زرد دارد مابقی شهرهای آن در حالت فوق حاد یا بحرانی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =