خدمات درمانی به ۹ هزار بیمار کرونایی در سبزوار ارائه شد

سبزوار- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون به ۹ هزار و ۴۷۸ بیمار مشکوک و مبتلا به کرونا در حوزه این دانشگاه خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده است.

دکتر فاطمه نوده روز دوشنبه در نشست ستاد مبارزه با کرونا در سبزوار افزود: عمده این خدمات درمانی به بیماران مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا در مرکز آموزشی درمانی واسعی این شهر ارائه شده است.

وی ادامه داد: همچنین از ابتدای امسال چهار هزار و ۳۶۰ مادر باردار از نظر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ غربالگری شدند که از این تعداد ۱۰۳ مادر جهت خدمات بیشتر به پزشک ارجاع داده شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: با وجود توصیه‌ها و هشدارهای لازم، رعایت نکردن موارد بهداشتی و انجام رفتارهای پرخطر، حضور شهروندان در مکان‌های پرخطر و دورهمی‌های خانوادگی روند ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را در سبزوار افزایش داده است.

وی افزود: به شهروندان توصیه می‌شود از حضور غیرضروری در مکان‌های شلوغ و پرتردد خودداری کنند و در صورت حضور در این مکان‌ها از ماسک استفاده نمایند.

مرکز آموزشی درمانی واسعی در سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت حدود نیم میلیون نفری ساکن شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha