اهمیت قرنطینه مبتلایان کرونا در البرز اطلاع رسانی شود

کرج - ایرنا - رییس شورای اطلاع رسانی استان البرز گفت: قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا منوط به قرنطینه کامل مبتلایان است که این مهم نیازمند اطلاع رسانی و فرهنگ سازی بیشتر است.

نورمحمد فردی روز دوشنبه در حاشیه نشست شورای اطلاع رسانی البرز افزود: براین اساس باید ضمن رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و قرنطینه کامل، رسانه ها مسوولان را برای اطلاع رسانی محدودیت های اعمالی از یکم آذر همراهی کنند.

وی ادامه داد: با اعلام مصوبات جدید ستاد ملی مقابله با کرونا، طرح جامع اعمال محدودیت ها برای کنترل کرونا با سطح بندی شهرها به مناطق قرمز، نارنجی و زرد از روز شنبه اول آذر ماه در سراسر کشور اجرا می شود.
فردی گفت: هر تصمیمی که در ستاد ملی کرونا گرفته می شود بر اساس همکاری مردم و دستگاهها در رعایت اصول پروتکل های بهداشتی است بنابراین در این زمینه باید تلاش شود در سایه همراهی و همکاری مردم و رسانه های گروهی با کاهش تجمعات از میزان شیوع بیماری کاسته شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز در ادامه افزود: رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی بویژه در اصول خود مراقبتی در کنار همراهی حداکثری با تصمیمات ستاد ملی در اعمال محدودیت ها یا ممنوعیت ها ضرورتی است که باید بیش از پیش مورد توجه مردم و مسوولان قرار گیرد.
فردی بر نقش موثر رسانه های گروهی در خصوص حمایت همه جانبه و اقناع کننده آنان تاکید کرد و یادآور شد: حمایت  همه جانبه رسانه ها می تواند فضای اجرا را گسترده تر کرده و طرح مذکور را با حداقل برخوردهای تنبیهی و انضباطی پیش ببرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha