مبنای توسعه گلستان حمایت از بخش خصوصی است

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان گفت: مبنای حرکت در مسیر توسعه و پیشرفت پروژه‌های استان حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در قالب ارائه تسهیلات صندوق توسعه ملی است.

 به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی استانداری گلستان هادی حق شناس در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار داشت: مجموع اعتبارات جاری و تملک دارایی استان در سال‌جاری ۹ هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال است که این رقم حدود ۵۰ درصد نسبت به بودجه سال قبل بیشتر شد.

وی افزود: این اعتبار می تواند در قالب چند طرح گردشگری، آب و سدها، نیروگاه و گلخانه هزینه شده و زمینه تسریع در رشد و پیشرفت گلستان را فراهم کند.

استاندار گلستان گفت: طی ۲۰ سال گذشته میزان بهره مندی استان از ظرفیت صندوق توسعه ملی کم بوده که باید با تلاش دستگاه های اجرایی این سهم افزایش یابد.

حق شناس ادامه داد: دستگاه های اجرایی باید سهم خود را از منابع ملی افزایش داده و فقط به بودجه استانی بسنده نکنند چون با این اعتبارات امکان رسیدن به اهداف توسعه پایدار فراهم نخواهد شد.

استاندار گلستان همچنین در دیدار با کارشناسان امور خانواده و بانوان استانداری و فرمانداری های استان با اشاره به نظم بانوان در فعالیت های اجرایی گفت: تلاش ما ارتقا جایگاه مدیریتی بانوان در سیستم اداری است و تا آنجا که بتوانیم بانوان را اولویت خود در اعطای مسوولیت قرار می دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =