نخستین شماره گاهنامه رویدادهای فرهنگی اکو منتشر شد

تهران- ایرنا- نخستین شماره گاهنامه رویدادهای فرهنگی اکو با هدف انعکاس اخبار فرهنگی و ارائه پیام دیپلماسی‌فرهنگی منطقه به مراجع دیپلماتیک کشورهای عضو اکو منتشر شد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی موسسه فرهنگی اکو، نخستین شماره گاهنامه رویدادهای فرهنگی اکو با عنوان انگلیسی ECI News Letter و اسم فارسی گاهنامه رویدادهای فرهنگی اکو با شعار بی‌خبر از هم نمی‌مانیم، به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر شد.

گاهنامه رویدادهای فرهنگی اکو، رویدادهای تاریخی، فرهنگی، اجتماعی، ادبی، ورزشی و هنری افغانستان، آذربایجان، ایران، قزاقستان، قرقیزستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان همچنین مؤسسه فرهنگی اکو را در فاصله زمانی تیر تا شهریور ۱۳۹۹ (ژوئن تا سپتامبر ۲۰۲۰)، به‌صورت متمرکز منتشر کرده است.

در این گاهنامه معرفی و بازتاب تولیدات هنرهای سنتی و صنایع‌دستی، فیلم‌های تلویزیونی و سینمایی، مراکز گردشگری، بناهای تاریخی، مراکز تفریحی و ورزشی، زندگی و آثار مشاهیر منطقه، نوآوری و دستاوردهای جدید در حوزه بهداشت و سلامت؛ دیدار سران و مقامات کشورها منتشر شده است.

برگزاری همایش‌ها، نمایشگاه‌ها، رویدادهای علمی، ادبی، هنری، آموزشی و ورزشی، انعقاد تفاهم‌نامه‌های مشترک همکاری در زمینه‌های گوناگون سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، تازه‌های نشر در حوزه کتاب و مجلات علمی-پژوهشی، جشنواره‌های مطبوعات، فیلم و موسیقی و انعکاس موضوعات حوزه صنعت چاپ و نشر، گفت‌وگوهای مطبوعاتی اندیشمندان و صاحب‌نظران و موضوعات مربوط به حوزه زنان، ازجمله موضوعات منتشرشده در این شماره از گاهنامه رویدادهای فرهنگی اکو است.

این شماره از گاهنامه، با نظارت سرور بختی رئیس موسسه فرهنگی اکو و سردبیری محمد محمودی، مدیریت اجرایی زهرا اصلانی و ترجمه پریسا فیروزکوهی، ازسوی انتشارات موسسه فرهنگی اکو منتشر شده است.

ارائه تصویری روشن و امیدبخش از رویدادهای فرهنگی کشورهای عضو اکو در کنار یکدیگر و ارائه پیام دیپلماسی‌فرهنگی منطقه به مراجع دیپلماتیک، وزارتخانه‌ها، دانشگاه‌ها،مراکز علمی، آموزشی، فرهنگی و گردشگری، موزه‌ها و کتابخانه‌های ۱۰ کشور عضو اکو و نیز سایر سازمان‌های بین‌المللی از اهداف اصلی گاهنامه رویدادهای فرهنگی اکو بیان شده  است.

به گزارش ایرنا، سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) شامل ایران، ترکیه، پاکستان، افغانستان، قزاقستان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و جمهوری آذربایجان است و موسسه فرهنگی اکو، شاخه فرهنگی این سازمان محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =