سرانه فضای عمومی کتابخانه های گچساران سه متر مربع است

گچساران- ایرنا- رئیس کتابخانه های عمومی گچساران گفت: قبل از دولت تدبیر و امید سرانه فضای مطالعه در این شهرستان به ازای هر ۱۰۰ نفر یک مترمربع بوده در حالی که هم اکنون به سه متر مربع رسیده است.

کورش حسنی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: قبل از دولت تدبیر و امید پنج  باب کتابخانه عمومی در مناطق مختلف این شهرستان وجود داشت که هم اکنون به ۱۳ باب رسیده است.

وی بیان کرد: ۹هزار متر مربع به فضای کتابخانه های عمومی این شهرستان در هفت سال گذشته در قالب هشت باب کتابخانه افزوده شده است.

وی تصریح کرد: مساحت کتابخانه‌های عمومی این شهرستان بیش از ۲۸ هزار متر مربع است که ۹ هزار متر معادل ۳۴ درصد در هفت سال گذشته ایجاد شده است.

حسنی اظهار داشت: تعداد کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در دولت تدبیر و امید ۶۱ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: بیش از ۱۰۵ هزار نسخه کتاب در موضوع‌های مختلف ادبی، تاریخی، جغرافیایی، سیاسی و علمی در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان وجود دارد.

رئیس کتابخانه های عمومی گچساران افزود: این کتاب ها درقالب ۸۰عنوان کتاب آماده ارایه به علاقه مندان به کتابخوانی در گچساران است.

حسنی اظهار داشت: ۹ هزارو ۲۰۰ عضو فعال در کتابخانه های عمومی این شهرستان وجود دارد در حالی که این تعداد قبل از دولت یازدهم چهار هزار نفراست.

شهرستان ۱۲۴ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

هفته کتاب از ۲۴ آبان آغاز شده و تا ۳۰ این ماه ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =