پل موقت جگین بشاگرد با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد

بندرعباس - ایرنا - پُل جگین در شهرستان بشاگرد روز دوشنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی و استاندار هرمزگان با هدف تسهیل ارتباط مواصلاتی ۴۸ روستا به بهره برداری رسید.

مدیرکل راه وشهرسازی هرمزگان در مراسم بهره برداری ازاین پل گفت: این پل خرپایی با ۶۰ متر طول و پنج و نیم متر عرض ظرفیت باربری ۷ تن بار و با اعتبار حدود ۱۰ میلیارد ریال در راستای تسهیل عبور و مرور وسایل نقلیه سواری و باری احداث شده است که حدود ۵۰ روستا از راه مواصلاتی بهره‌مند شدند.

 آرش رضایی افزود: پل موقت جگین مشکل انسداد راه ارتباطی بخش گافروپارمون از محور سردشت بشاگرد به نیک‌شهر در مسیر جنوب سیستان و بلوچستان که به دلیل طغیان رودخانه جغین مسدود می‌شد، را رفع می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی در سال گذشته در تاریخ ۲۹ دی ماه ۹۸ پس از سیل منطقه شرق هرمزگان با بازدید از منطقه رودخانه جگین در شهرستان بشاگرد، از برنامه ریزی جهت احداث پل بر روی این رودخانه سخن گفته بود.

پس از سیل اخیر در دیماه سال گذشته، وزیر راه و شهرسازی به عنوان نماینده دولت در این منطقه حضور یافت و وضعیت شهرستان و آسیب های وارده را مورد بررسی قرار داد، در آن سفر، ساخت پل موقت بر روی رودخانه جگین مورد موافقت قرار گرفت.

به دنبال بارندگی‌های دیماه پارسال مناطق روستایی «کش تخت»، «تجَک»، «بن نر»، «اشکان»، «گوهران»، «امام آباد صحرا»، «احمد آباد»، «سردشت»، «مُلکن»، «بندبارک»، «درگاه» و«پاهتک» در بشاگرد دچار سیل و آبگرفتگی شدند.

روستای کش تخت با ۲۲۵ نفر و تجک با ۲۰۵ نفر آسیب دیده بیشترین خسارت را از سیل اخیر متحمل شده‌اند.

محمد اسلامی امروز پس از بازدید میدانی و بررسی وضعیت این پل را افتتاح کرد.

قبل از بهره برداری از این طرح، عملیات ساخت دانشگاه آزاد اسلامی سردشت بشاگرد به دست وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.

ساختمان آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی بشاگرد با زیربنای یک هزار و ۸۰۰ متر و اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال در سه مرحله احداث می‌شود.

مرحله نخست آن با زیربنای ۳۶۰ متر و برآورد اولیه ۴۰ میلیارد ریال تا پایان سال به بهره برداری برسد.

وزیر راه و شهرسازی صبح امروز به‌ منظور افتتاح پروژه مهم در راس هیاتی با استقبال استاندار هرمزگان و برخی دیگر از مقام‌های استانی وارد فرودگاه بین المللی بندرعباس شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =