امام جمعه سرعین: سهمیه توسعه مشاغل خانگی عادلانه تخصیص یابد

اردبیل - ایرنا - امام جمعه سرعین بر لزوم توزیع عادلانه سهمیه طرح ملی مشاغل خانگی در این شهرستان‌ تاکید کرد.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام محمود اصغری روز دوشنبه در بازدید از دبیرخانه طرح ملی مشاغل خانگی اردبیل افزود: توزیع عادلانه سهمیه ۲ هزار نفری طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در شهرستان‌های استان اردبیل از ضرورت‌هایی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی اظهارداشت: این طرح در شرایط شیوع ویروس کرونا علاوه بر اینکه موجب حفظ سلامت مردم می‌شود، زمینه درآمدزایی، اشتغال و تامین معاش خانواده‌ها را نیز فراهم خواهد کرد.

حجت الاسلام اصغری اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان را امری مهم دانست و گفت: جهاد دانشگاهی در راستای تحقق اهداف این طرح خدمات و فعالیت‌های خوبی را انجام داده است.

رییس جهاد دانشگاهی استان اردبیل نیز در این بازدید با اشاره به اهمیت اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی اظهار کرد: این طرح با هدف کمک به توسعه کسب و کارهای خانگی و رونق اقتصادی خانوارها با همکاری وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد توسعه ای در حال اجراست.

مهران اوچی اردبیلی افزود: در پی اجرای موفق و نتایج موثر این طرح در سال‌ گذشته که به صورت پایلوت در ۹ استان اجرا شد امسال طرح توسعه مشاغل خانگی در ۳۱ استان به طور همزمان عملیاتی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تمامی مراکز جهاد دانشگاهی در سطح استان پذیرش، مشاوره و ثبت‌نام متقاضیان را به صورت رایگان انجام می‌دهند، افزود: در حال حاضر جهاد دانشگاهی دبیرخانه این طرح در استان اردبیل راه‌اندازی کرده تا با همکاری و هم‌افزایی متولیان امر بتواند نسبت به ساماندهی سهمیه ۲ هزار نفری استان از این طرح اقدام کند.

رییس جهاد دانشگاهی استان اردبیل با اشاره به اینکه شناسایی متقاضیان و فرصت و مزیت‌های هر منطقه اولین فاز اجرایی این طرح بود که در استان اردبیل به صورت کامل انجام گرفته است، گفت: فاز دوم این طرح توانمندسازی متقاضیان و مشاوره است که پس از تکمیل ثبت‌نام با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می‌گیرد.

وی تولیدات چرم دست‌دوز ، قالی بافی ، بافندگی تابلو فرش، خیاطی لباس، رودوزی سنتی، گلیم بافی، بسته‌بندی‌ عسل، تولیدکننده گیاهان دارویی، ویرایشگر متون، مترجمی، برنامه نویسی و انیماتور را از اولویت‌های شغلی قابل ثبت‌نام در استان اردبیل عنوان کرد.

وی ادامه داد: اجرای این طرح ارتقای مدیریت کسب و کارهای خانگی از طریق پیوند با بنگاه‌های بالادستی، تشکیل شبکه، خوشه سازی و برندسازی را به دنبال خواهد داشت.

سرعین در ۲۷ کیلومتری غرب اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

سرخط اخبار استان‌ها