جشنواره لبخند قصه‌گو در تهران برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرکل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان استان تهران گفت: جشنواره ساخت عروسک قصه گو با عنوان «لبخند قصه‌گو» از سوی کانون برگزار می‌شود در این جشنواده مادربزرگ به عنوان نماد قصه‌گویی؛ تاثیر به سزایی بر اعتلای فرهنگی جامعه و زنده نگه داشتن خرده فرهنگ‌ها دارد.

«فاطمه تنهایی» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اهمیت قصه‌گویی به عنوان فرصتی برای بیان مسائل تربیتی و اخلاقی، افزود: کودکان و نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال و بزرگسالان بالای ۱۸ سال می توانند به صورت فردی یا گروهی به خلق اثر بپردازند.

وی ادامه ادامه داد: علاقمندان برای شرکت در جشنواره لبخند قصه گو می بایست آثار خود را تا ۲۰ آذرماه امسال در بسته بندی مناسب به دبیرخانه این جشنواره واقع در تهران، خیابان بهار جنوبی، خیابان سمنان، اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران ارسال کنند.

مدیرکل کانون استان تهران با اشاره به اینکه عروسک کالایی فرهنگی است و عروسک‌های بومی و یا مردم ساخت به عروسک‌هایی گفته می شودکه توسط جوامع محلی با مواد و مصالح ساده بومی ساخته می شود؛ افزود: شرکت کنندگان می‌توانند در ساخت عروسک از ابزار و وسایل دلخواه استفاده کنند، عروسک های ساخته شده حاوی یک پیام امیدبخش با محوریت قصه و قصه گویی باشند وپیام ها در بخش مناسبی ازبدنه عروسک یا در کنار آن نصب شده باشد.

تنهایی، نمادپردازی در راستای ایجاد حس مهرورزی و همدلی، انتقال پیام هایی با مضامین امیدبخش و ایجاد زمینه برای پرورش توانایی‌های فردی و گروهی را از جمله اهداف این جشنواره عنوان کرد و گفت: جشنواره «لبخند قصه‌گو» حاصل همکاری مشترک کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران است.

وی بیان کرد: از میان آثار ارسالی سه اثر توسط تیم داوری برگزیده و به سازندگان آن به تعداد محدود سفارش کار داده می‌شود و پس از آن آثار دریافتی نمایشگاهی به شکل مجازی برگزار و به برگزیدگان جوایری اهدا خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =