ساخت سه مدرسه خیرساز در شیراز آغاز شد

شیراز- ایرنا- کلنگ ساخت سه مدرسه خیرساز در آموزش و پرورش ناحیه ۲ شیراز به زمین زده شد که این مکان‌ها در قالب ۳۶ کلاس درس و در نقاطی که بیشترین کمبود فضای آموزشی در آن احساس می‌شود، ساخته خواهند شد.

به گزارش دریافتی ایرنا از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش و پرورش فارس مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس در آیین کلنگ‌زنی مدارس خیرساز در آموزش و پرورش ناحیه ۲ شیراز، گفت: این سه مجموعه از جمله فضاهای تخریبی شهر شیراز بود که توسط خیران با اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان احداث می‌شود و قرار است ظرف مدت یک سال به بهره برداری رسد.

سرافراز موصلی در معرفی پروژه‌های آموزشی یادشده  گفت: مجتمع آموزشی ۱۲ کلاسه  نور هدایت مقطع ابتدایی در بلوارچمران خیابان ابیوردی ۲  با طراحی نوین و رویکرد مدرسه سبز در ۳ طبقه  در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۸۵۵ متر مربع و ۲ هزار و ۴۷۰ مترمربع  زیربنا و با امکاناتی از جمله آزمایشگاه، کارگاه کامپیوتر خلاقیت ، کتابخانه، نمازخانه، اتاق های اداری و سالن اجتماعات چند منظوره ساخته می شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس افزود: دبیرستان ۱۶ کلاسه متوسطه دوره دوم حاج مجید یقطین در خیابان سمیه در زمینی به مساحت ۳ هزار و ۲۰۳ مترمربع و زیربنای ۲ هزار و ۶۰۳ متر مربع در ۳ طبقه با امکاناتی شامل اتاق های اداری، نمازخانه، کارگاه، آموزشگاه سمعی بصری ، سالن آمفی تئاتر و آسانسورساخته خواهد شد.

او ادامه داد: همچنین آموزشگاه ۹ کلاسه شهید عباس حیدری نیز در شهرک جوادیه در زمینی به مساحت ۳ هزار و ۲۰۳ مترمربع و با زیربنای هزار و ۴۱۳ مترمربع در ۲ طبقه با امکاناتی شامل اتاق های اداری، کارگاه خلاقیت، کتابخانه، سمعی بصری و فناوری، سالن اجتماعات و نمازخانه احداث می شود.

موصلی تعداد پروژه‌های مشارکتی در دست ساخت را در استان فارس ۱۸۰ پروژه فعال عنوان کرد و ابراز داشت: این مدارس یا به‌صورت صد در صد خیرساز یا مشارکتی در حال اجراست که از این تعداد ۶۰ پروژه تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید و در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =