صادرات کلر ایرانی دوستدار محیط زیست به ۱۵ کشور

تهران- ایرنا- یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به تولید کلر و سودسوزآور (سود مایع) عاری از ناخالصی جیوه و دوستدار محیط زیست شد که این دستاورد علاوه بر بازارهای داخلی به ۱۵ کشور جهان صادر می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تولید کلر و سودسوزآور عاری از ناخالصی جیوه و دوستدار محیط زیست این شرکت دانش‌بنیان، مشتریانی از صنایع مختلف آب و فاضلاب، شوینده و بهداشتی، نیروگاه‌ها، دارویی و غذایی دارد.

کلر به عنوان عامل گندزدا در صنعت آب و فاضلاب، سفید کننده در صنعت نساجی، عامل اکسیداسیون در واکنش‌های شیمیایی و در فرآیند تولید بیش از ۳۰ هزار ماده شیمیایی کاربرد دارد،  کلر به شکل نمک‌های کلرید در طبیعت و بدن انسان وجود دارد،  کلر در دما و فشار عادی گازی زرد رنگ و متمایل به سبز و دارای بوی سوزش‌آور و تحریک‌کننده و از نظر شیمیایی نیز بسیار فعال است و در طبیعت بصورت ترکیب با عناصر دیگر یافت می‌شود.

سودسوزآور یا سود مایع همان سدیم هیدروکسید به صورت مایعی شبیه آب راکد که کمی رنگ آن مات است.

ابوالفضل باباپور مدیر عامل این شرکت دانش بنیان گفت: تولید هیدروژن، سود و کلر، پارافین کلره، آب اکسیژنه ۳۵ تا ۵۰ درصد محصولات دانش‌بنیان این شرکت است.

وی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا همزمان با گسترش دامنه فعالیت‌های داخلی، مسیر صادرات محصولات خود را هموارتر سازیم و به بازارهای بین‌المللی خود بیافزاییم، هم‌اکنون محصولات شرکت را به ۱۵ کشور جهان از جمله عراق، سوریه، افغانستان، اوکراین، پاکستان، گرجستان، ارمنستان و غیره صادر می‌کنیم.

این فعال دانش‌بنیانی ادامه داد: استفاده از آخرین فناوری دوست‌دار محیط زیست در تولید کلر و سودسوزآور باعث شده تولیدات شرکت عاری از هرگونه ناخالصی جیوه باشد و در نتیجه محصول تولید شده آسیبی به محیط زیست نرساند.

در حال حاضر بیش از پنج هزار شرکت دانش بنیان در کشور با ححمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شکل گرفته و در اقتصاد دانش بنیان نقش آفرینی می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =