اعتبار روستاهای فاقد دهیاری کاشان ۱۰۰ درصد تخصیص یافت

کاشان- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان گفت: ۱۰۰ درصد اعتبار روستاهای فاقد دهیاری در این شهرستان تخصیص یافته است.

به گزارش ایرنا، مسعود خاندایی روز دوشنبه در حاشیه دومین نشست کمیته برنامه‌ریزی کاشان بیان کرد: این کمیته با توجه به ابلاغ جزء های ۱-۲-۳ بند ب ماده ۶ قانون برنامه ششم توسعه نسبت به توزیع اعتبارهای عمرانی در روستاهای فاقد دهیاری از نیمه دوم سال ۱۳۹۶ اقدام شده و تا کنون حدود ۲۷ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌هایی در این روستاها هزینه شده است.

وی ساماندهی رودخانه‌های فصلی، بهسازی معابر، مرمت قنات‌ها، حفر چاه‌های آب آشامیدنی، مرمت و بهسازی بناهای تاریخی، تجهیز خانه‌های ورزش روستایی، تکمیل راه‌های دسترسی به روستاها، تامین روشنایی نقاط حادثه‌خیز و برق‌رسانی را از جمله طرح‌های دارای اولویت برشمرد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان یادآور شد: بر اساس مصوبه‌های ملی در دولت یازدهم و دوازدهم وجوهی که از سوی دولت به نام ارزش افزوده یا عوارض آلایندگی در سطح شهرستان‌ها وصول می‌شود، با توجه به میزان جمعیت به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز می‌شود و در برخی نقاط جمعیتی و روستاهای فاقد دهیاری، این مبالغ با نظر کمیته برنامه‌ریزی شهرستان به اقدام‌ها و طرح‌های اولویت‌دار اختصاص می‌یابد.

وی تاکید کرد: بر اساس قانون مورد اشاره، ساز و کار تخصیص و هزینه کردن این بودجه مشخص است و یک ریال از آن نمی‌تواند در محلی غیر از روستاهای فاقد دهیاری هزینه شود.

کاشان چهار بخش، هفت شهر و ۵۸ روستا شامل ۵۲ روستای با دهیاری مصوب دارد.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =