واکنش روزنامه جمهوری اسلامی به سخنان قالیباف

تهران- ایرنا- روزنامه جمهوری اسلامی در مطلبی آورد: رییس مجلس در جلسه علنی دیروز سخنان کنایه آمیز خود به دولت را بار دیگر تکرار کرد و صرفاً با کلی‌گویی و بدون پشتوانه کارشناسی دولت و رئیس‌جمهور را متهم کرده که روند کشور را به انتخابات آمریکا منوط کرده‌اند!

روزنامه جمهوری اسلامی دوشنبه ۲۶ آبان در گزارشی می آورد: جمله قالیباف این است که می‌گوید «تصمیمات اقتصادی ما در حوزه های مختلف به پاستور، بهارستان، باب همایون و میرداماد ارتباط دارد و نه به جرجیا و میشیگان و آریزونا! روشن است که آقای قالیباف با این استعاره ها هم به دولت طعنه زده و هم توجه به تأثیر روی کار آمدن جو بایدن را انکار یا تقبیح کرده است.

دولت یا به تعبیر قالیباف «پاستور» اعلام کرده بر اساس ماندن ترامپ ادامه تحریم‌ها برنامه‌ریزی کرده است اما مجلس یا همان بهارستان طی شش ماه گذشته حتی نتوانسته مصوبه مالیات بر خانه‌های خالی را نهایی کنند. حتماً راه یافتگان به مجلس یادشان نرفته که قبل از انتخابات شعارشان را همبستگی و وحدت قوا برای حل مشکلات مردم به ویژه در بخش معیشت انتخاب کرده بودند! هنوز بیش از ۶ ماه از فعالیت مجلس نگذشته بسیاری از نمایندگان حرف‌های خود را فراموش کرده‌اند و به انتقاد صریح و وارد کردن اتهام ناکارآمدی دولت روی آورده اند. مردم به خوبی می‌دانند که مشکلات کشور صرفاً مدیریتی آن هم در بخش اجرایی نیست. از تأثیر تحریم‌ها در ایجاد مشکل که بگذریم، باید به این نکته اشاره شود که مشکلات کشور فقط مربوط به پاستور که نهاد ریاست جمهوری در آنجا واقعاست، نیست! گره گشایی از مشکلات کشور علاوه بر دولت قوی، مجلس کارآمد و قوه قضاییه با صلابت هم نیاز دارد. لذا این نکته که از سخنان قالیباف هم که گفته «مهمترین ریشه مشکلات کشور سوء مدیریت، استفاده نکردن از ظرفیت‌های عظیم داخلی، دست روی دست گذاشتن و ناهماهنگی میان نهادهای سیاستگذاری و مجریاست» تنها به قاضی رفتن است.

مجلس انقلابی پس از گذشت ۶ ماه از فعالیت اعلام کند چه اقدامی برای ریلگزاری در مسیر دولت داشته تا دولت را به زعم خود به مسیر درست برگرداند! یکی از طرح‌هایی که بسیار هم روی آن مانور تبلیغاتی انجام شد و الزام دولت برای پرداخت یارانه کالاهای اساسی به طرح کوپنی شدن بود شورای نگهبان آن را به دلیل تحمیل بار مالی برای دولت رد کرد.

ایا وابسته  کردن مردم به یارانه گرفتن از دولت راهکار است که مجلس انقلابی با بوق و کرنا آن را اعلام به عنوان یکی از طرح‌های کارشناسی شده به خورد مردم داد آنهم بدون لحاظ کردن موضوع بار مالی آن.

قطعاً کشور با شعار زدگی صرف اداره نخواهد شد، حل مشکلات به ویژه مشکلات معیشتی مردم با تدبیر و کار کارشناسی هماهنگی همدلی قوا زودتر نتیجه می دهد تا اینکه بخواهیم مشکلات را تنها به قوه مجریه نسبت دهیم و پای خود و حزب خود را در ایجاد این معضلات کنار بکشیم.

 برخی اعضای دولت به اظهارات دیروز رئیس مجلس واکنش نشان داده و واقعیت را برای مردم بازگو کردند.  رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به این سخنان قالیباف در مجلس و انتصاب اتهاماتی به بانک مرکزی اعلام کرد: وارد کردن بانک مرکزی به مباحث سیاسی و حاشیه ای توصیه نمی‌کنم و آن را به صلاح کشور نمی‌دانم؛ اعتقاد دارم همه نیروی اینجانب و بانک مرکزی باید معطوف به مقابله با تحریم ها و کمک به اقتصاد کشور باشد.

باتوجه به واقعیت‌هایی که آنها اشاره کردیم به نظر می رسد، آقای رئیس مجلس باید حساب صندلی ریاست را از تریبون تبلیغاتی جدا بداند و به فکر عمل به توصیه اکید رهبری باشد که تاکنون چند بار مجلس یازدهم را به تلاش برای تحکیم وحدت و انسجام ملی توصیه کردند. ضمناً رسانه ملی هم که سخنان رئیس مجلس را دیروز خبر اول خود کرد باید به این واقعیت توجه کند که مردم به رسانه دیگر نیز دسترسی ندارند و خود نیز صاحب تحلیل هستند و تفاوت میان اقدامات تبلیغاتی با خبررسانی را به خوبی می دانند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =