برگزاری اختتامیه‌ مجازی سومین همایش سواد رسانه‌ای

تهران- ایرنا- آیین پایانی سومین همایش سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمع یاز مسئولان به صورت مجازی سه‌شنبه ( 27 آبان ماه 99) برگزار می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،آیین پایانی سومین همایش سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز سه شنبه ۲۷ آبان از ساعت ۱۵ تا ۱۷ به همراه تقدیر از پژوهش‌های برتر به صورت مجازی برگزار می شود.
آیین پایانی همایش سواد رسانه‌ای با سخنرانی سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حسن بشیر رئیس همایش سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی و عبدالکریم خیامی دبیر شورای علمی همایش به صورت مجازی برگزار می‌شود.

در این رویداد از مقالات برگزیده که از سه مرحله داوری عبور کرده و در نشست‌های تخصصی نیز ارائه شده ‌اند، تقدیر می شود.

همچنین از کتاب چکیده مقالات این همایش و کتاب سواد رسانه‌ای با ترجمه احسان شاه قاسمی نیز رونمایی خواهد شد.

بر همین اساس، مقرر شد جوایز در دو سطح علمی پژوهشی و علمی کاربردی به پنج مقاله برتر اهدا شود. بنابراین در مجموع به ۱۰ مقاله برتر و برگزیده، جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت. این همایش دارای مجوز ISC است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از مرکز فناوری اطلاعات و رسانه ای دیجیتال، علاقه ‌مندان می‌توانند این آیین را از طریق لینک‌های زیر دنبال کنند.
https://vc.isu.ac.ir/ch/milconf

https://www.aparat.com/miconf.ir/live

http://live.namasha.com/?event=milconf

همایش سواد رسانه‌ای در یک نگاه

به گزارش ایرنا، سومین همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی در شش محور، نسبت حکمرانی نوین و سواد رسانه ای، بومی‌سازی ادبیات نظری سواد رسانه ای، سواد رسانه ای و فعالیت رسانه ها، مردمی سازی سواد رسانه ای، کارگران و سواد رسانه ای و کاربر سازی سواد اطلاعاتی به صورت آنلاین (برخط) در حال برگزاری است.

همایش های سواد رسانه ای با هدف ارتقا، فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به اقشار مختلف جامعه از کودکان و نوجوانان تا دیگر اقشار مختلف جامعه همه ساله در آبان ماه همزمان با ایام فرهنگ عمومی با همکاری و همراهی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کشور برگزار می شود.

این همایش هر سال همزمان با هفته فرهنگ عمومی با موضوعاتی چون خانواده به عنوان نهاد بنیادین اجتماعی با هدف تبیین نقش و جایگاه مهم خانواده در عصر اطلاعات و جامعه شبکه ای با تاکید بر رویکردهای آموزشی، شناختی و تربیتی در دو بخش علمی - پژوهشی و تجربی - کاربردی در دوره های گذشته برگزار شده است.

توانمند سازی، سبک زندگی، آموزش و دین و اخلاق و موضوعات و محورهای بخش تجربی - کاربردی همایش، تجربه نگاری‌های حوزه سواد رسانه ای و اطلاعاتی بر اساس موضوعات و محورهای بخش علمی‌پژوهشی، تولیدات رسانه ای (مستند، فیلم کوتاه، انیمیشن، بازی‌های رایانه ای و ...) در حوزه سواد رسانه ای و اطلاعاتی و تولیدات هنری (پوستر، اینفوگرافی و ...) از جمله موضوعات و محورهای بخش علمی - پژوهشی این همایش ها،در حوزه سواد رسانه ای و اطلاعاتی، بوده است. ارزیابی سومین دوره از همایش سواد رسانه ای و اطلاعاتی پس از مدتی بعد از پایان این رویداد جمع بندی و اطلاع رسانی خواهد شد.

سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان رسانه همراه و حامی نخستین همایش سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی همواره در اطلاع رسانی این حوزه حضور داشته و دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha