محله‌محوری اساس فعالیت بسیج در گام دوم انقلاب است

سمنان- ایرنا- فرمانده سپاه قائم(عج) استان سمنان گفت: اساس فعالیت بسیج برای پیشبرد مسایل جامعه در بخش‌های مختلف محله‌محوری در گام دوم انقلاب است.

به گزارش ایرنا، سردار حمید دامغانی روز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت چهل و یکمین سالگرد هفته بسیج در سالن جلسات سپاه استان سمنان گفت: ۴۰ سال دوم انقلاب نیازهای خاص خود را داراست و بسیج مبتنی بر تجربیات ۴۰ سال گذشته و شناسایی دقیق نیازهای امروز نظام و انقلاب برای مقابله با توطئه های دشمن برنامه ریزی می کند.

وی با بیان اینکه اساس بسیج بر دو تفکر احساس مسوولیت و بصیرت است افزود: تفکر بسیجی امروز فرمول جمهوری اسلامی برای غلبه بر تمام مشکلات است.

وی تاکید کرد: امروز فعالیت محله ای بسیج حلال مشکلات مردم پیش بینی شده است که اساس آن مسجدمحوری است، زیرا مسجد باید مرکز حل مشکلات مردم باشد.

فرمانده سپاه استان سمنان با اشاره به تلاش برای مقابله با جنگ نرم دشمن در حوزه فرهنگی افزود: جشنواره تولید محتوا برای فضای محازی با نام سرو سرخ، فیلم مقاومت، و مسابقاتی با محور کتابخوانی از جمله برنامه ها در این مسیر است.

وی با اشاره به ورود سپاه استان سمنان به بحث محله های اسلامی گفت: در مبارزه با آسیب های اجتماعی نیز با این ورود سپاه ۱۶۱ معتاد بهبودیافتند.

وی با اشاره به معرفی ۲۰۰ طرح از سوی سپاه استان یادآور شد: در بخش کمک به تولید نیز ۱۳۸ هسته در سامانه کشوری ثبت شد که هسته های مساله‌محور هستند و از نظر تعداد سمنان در کشور استان برتر است.

فرمانده سپاه استان سمنان گفت: در حوزه سازندگی و محرومیت زدایی نیز سپاه استان، با فعالیت قرارگاه جهش تولید، موفق به ثبت اشتغال برای ۱۵۰ نفر در سال ۹۹ شد.

دامغانی ادامه داد: از مسیر صندوق های قرض الحسنه اشتغال نیز سپاه استان سمنان موفق به اشتغالزایی برای ۲ هزار و ۹۸ نفر شد.

وی در بخش طرح های عمرانی بسیج سازندگی نیز گفت: ۱۲ طرح آبرسانی شامل بزرگترین سد خاکی استان با چهار میلیارد ریال اعتبار اجرایی شد و در بخش دیگر عمرانی ۷۴ خانه برای محرومان ساخته شد.

وی به نقش سپاه استان سمنان در کمک مومنانه نیز اشاره و اضافه کرد: ۱۸۰ هزار بسته معیشتی، بیش از یکهزار و ۴۰۰ بسته اقلام بهداشتی و ۱۲ هزار بسته آموزشی به مدد خیران بین نیازمندان استان سمنان توزیع شد.

فرمانده سپاه استان سمنان بیان کرد: امسال ۵۱۳ عنوان برنامه در سپاه استان برنامه ریزی شده است که ۲۵ پویش در حوزه فضای مجازی ، نشست های بصیرت افزایی در بین جامعه بسیجیان، راه اندازی بازارچه اقتصاد مقاومتی مجازی ،دیدار مجازی با خانواده شهدا ، رزمایش مساوات و پویش سلیمانی، اعزام ۱۸ تیم پزشکی به مناطق کم‌برخوردار ، و تهیه ۵۰ مورد جهیزیه، از جمله این اقدامات بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =