۱۲۹ واحد تولیدی و صنعتی در استان تهران فعال شد

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: با وجود شیوع ویروس کرونا، ۱۲۹ واحد تولیدی راکد فعال سازی شده و هیچ واحد صنعتی در این استان تعطیل نشده‌است.

به گزارش  ایرنا از اعلام روز دوشنبه استانداری تهران، «حشمت‌الله عسگری» در شورای اطلاع رسانی استان تهران اظهارداشت: پیگیری و تسریع در حل مشکلات واحدهای تولیدی اولویت مهم در سال جهش تولید و همه اقدامات ما معطوف به آن است.

وی ادامه داد: در ۶ ماهه نخست سال جاری رشد ۲۱ درصدی جواز تاسیس در بخش کشاورزی و رشد ۳۶ درصدی پروانه بهره برداری در بخش کشاورزی را شاهد بودیم، ضمن اینکه جواز تاسیس در بخش صنعتی نیز با رشد ۱۶۰ درصدی همراه شده‌است.

این مقام مسئول اضافه کرد: رشد ۳۵ درصدی جواز تاسیس در بخش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و رشد هفت درصدی پروانه بهره‌برداری در این بخش نیز از دیگر اقدامات مطلوب در این حوزه است.

عسگری با بیان اینکه بیش از سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات حمایت از تولید پرداخت شده است اعلام کرد: فعال سازی ۱۲۹ واحدی تولیدی راکد و تعیین تکلیف ۱۸ واحد تملیکی و تولیدی نیز از دیگر اقدامات موثر در ۶ ماهه اول سال جاری بوده است.

وی ادامه داد: با پیگیری و همکاری اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و برگزاری جلسات مستمر در ۶ ماهه نخست سال جاری هیچ کدام از واحدهای تولیدی صنعتی استان تهران تعطیل نشده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به موثر بودن اقدامات در کاهش نرخ بیکاری تاکید کرد: نرخ بیکاری استان تهران در سال ۹۸ حدود ۱۰.۲ درصد بود که در بهار سال جاری با کاهش ۱.۴ درصدی به ۸.۸ درصد رسید؛ همچنین نرخ بیکاری در تابستان سال گذشته ۱۰.۸ درصد بوده که با کاهش ۴.۴ درصدی به ۶.۴ درصد در تابستان سال جاری رسیده است.

جلسه شورای اطلاع رسانی استان تهران به ریاست «شکرالله حسن‌بیگی» معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران و با حضور «حشمت‌الله عسگری» معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران و سایر مسئولان استانداری برگزار شد.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =