۲۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۲
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 84112235
۰ نفر

برچسب‌ها

کرج به استقبال روزهای برفی می رود

کرج - ایرنا - شهردار کرج اعلام کرد که با استقرار ماشین آلات و امکانات در محله ها و مناطق مختلف این کلانشهر، از امروز به استقبال روزهای برفی و یخبندان می رویم.

علی کمالی زاده روز دوشنبه در نشست آمادگی برای روزهای بارش در شهرداری کرج از مدیران مناطق دهگانه شهرداری خواست امکانات و ماشین آلات را در نقاط حادثه خیز به ویژه شیب دار مستقر کنند.

وی ادامه داد: زمستان سال گذشته شهرداری کرج ۳۰ هزار فیل زنجیر چرخ در اختیار شهروندان قرار داد که این حرکت ارزشمند باید در روزهای برفی امسال تکرار شود.

شهردار کرج گفت : مدیران مناطق  شهری مکلف به تامین ماشین آلات و اتخاذ تدبیر لازم برای استقرار سه یا چهار دستگاه گریدر در مناطق شیب‌دار شهر هستند.

وی با اشاره به وجود گریدر در برخی از پروژه های راهسازی از جمله بزرگراه شمالی کرج، گفت: در زمان بارش برف فعالیت پروژه های عمرانی متوقف می شود و باید ماشین آلات این پروژه ها در سطح شهر خدمات رسانی کنند.

کمالی زاده با تاکید بر اینکه قبل از بارش برف باید نمک پاشی انجام شود، گفت: چیدمان مخازن شن، ماسه و نمک در سطح مناطق ضروری است و باید از قفل شدن شهر هنگام بارش برف جلوگیری شود و به همین منظور استفاده از محلول یخ زدا در دستور کار قرار گیرد.

وی،  خرید ماسه و نمک و انعقاد قرارداد برای تامین تجهیزات زمستانی از جمله ماشین آلات را مهم توصیف کرد و گفت: سازمان پسماند ماشین آلات موجود را در اختیار مناطق قرار دهد.

شهردار کرج خطاب به مدیران با تاکید بر اینکه باید پایش پروژه ها را جدی بگیرند، گفت: سال گذشته ۸۵ درصد بودجه جذب شد و امسال تلاش می کنیم بالاترین سطح جذب بودجه را داشته باشیم.

کمالی زاده با اشاره به اینکه در سال های گذشته این مهم مطرح بود که چرا دولت به پروژه بزرگراه شمالی کمک نمی کند، گفت: با تلاش های انجام شده توانستیم دولت را متقاعد کنیم که به این پروژه بزرگ کمک کند و ۴۰۰ میلیارد تومان به این مهم اختصاص یافت.

 طبق پیش بینی هواشناسی زمستان سرد و یخبندان همراه با بارش برف در انتظار کشور و استان البرز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =