استاندار: ساماندهی مبادلات بین‌المللی اولویت خراسان رضوی است

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: توجه به ظرفیت‌های مرز، ساماندهی مبادلات تجاری و بین‌المللی و توسعه صادرات از مهم‌ترین برنامه‌های استان است.

محمدصادق معتمدیان روز دوشنبه در نشست با فرمانداران شهرستانهای این استان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد افزود: تدوین و اجرایی نمودن برنامه‌های جهش تولید و حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی نیمه فعال استان مورد تاکید است.

وی تلاش برای بهره‌گیری از ظرفیت نهادهای حاکمیتی در راستای کمک به توسعه مناطق کمتر برخوردار استان را مهم دانست و ادامه داد: تمرکز بر اجرای سند سازگاری با شرایط کم آبی استان با اجرای برنامه‌هایی همچون توسعه کشت گلخانه‌ای، تغییر الگوی کشت و تغییر زمان کشت، مدیریت مصرف منابع موجود آب با اجرای تکالیف مشخص شده برای دستگاه‌هایی همچون آب و فاضلاب، آب منطقه‌ای، منابع طبیعی و جهاد کشاورزی از اولویت‌های کاری در این بخش است.

استاندار خراسان رضوی همچنین تعیین تکلیف معادن راکد، واگذاری و آزادسازی محدوده‌های بلوکه شده معدنی در استان و سرمایه‌گذاری در زمینه فرآوری محصولات معدنی استان برای جلوگیری از خام فروشی را از مهم‌ترین برنامه‌ها و اولویت‌های استان در بخش معادن برشمرد.

وی با تاکید بر تلاش شبانه‌روزی برای رفع مشکلات مردم و اجرای برنامه‌های دولت در شهرستان‌ها، تسری و تقویت روحیه جهادی در لایه‌های مختلف مدیریتی و به ویژه کارکنان دستگاه‌های اجرایی را خواستار شد.

معتمدیان بر استمرار همکاری و وحدت میان ارکان مدیریتی شهرستان تاکید کرد و گفت: هیچ وظیفه‌ای بالاتر از خدمت‌رسانی به مردم نداریم اما مهم‌ترین اولویت در شرایط فعلی کنترل شیوع ویروس کرونا است و باید با استفاده از همه ظرفیت‌هایی که در اختیار داریم، برای کاهش آمار مبتلایان تلاش کنیم.

وی وظیفه همه فرمانداران را نظارت بر اجرای مصوبات دانست و افزود: همه باید تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا باشیم و مصوبات این ستاد را اجرایی کنیم.

استاندار خراسان رضوی با بیان لزوم همراه‌سازی مردم در اجرای سیاست‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، بر حمایت و پشتیبانی از مردم از سوی همه دستگاه‌ها و نهادهای حمایتی تاکید کرد و ادامه داد: باید مطالبات به حق مردم شناسایی و پاسخ داده شود.

وی همچنین بر هماهنگی دستگاه‌های اجرایی در استان اشاره کرد و گفت: ایجاد وفاق، همدلی، تلاش مضاعف و شبانه روزی از جمله مهم‌ترین انتظارات ما از فرمانداران است.

معتمدیان وجود ظالمانه‌ترین و بی‌رحمانه‌ترین تحریم‌ها علیه کشور را همزمان با شیوع ویروس کرونا و حوادث غیرمترقبه یادآور شد و افزود: در چنین شرایط جنگی باید صددرصد آماده باشیم و نسبت به ایفای وظایف خود تعهد داشته باشیم.

وی با بیان اینکه به هیچ عنوان نباید اجازه دهیم یأس و ناامیدی بر مردم راه پیدا کند ادامه داد: افزایش تعامل و ارتباط بی‌واسطه با مردم با حفظ پروتکل‌های بهداشتی از جمله اقدام‌های موثر در شناسایی مشکلات و مطالبات مردمی است.

استاندار خراسان رضوی بر برخورد با دستگاه‌هایی که از وظایف خود در قبال شهروندان تخطی می‌کنند تاکید کرد و گفت: باید هر چه سریع‌تر کمیته رصد و پایش برای پیگیری مشکلات و موانع شهرستان و جلوگیری از انباشت مطالبات مردم در شهرستان‌ها تشکیل شود.

وی بر توجه ویژه به توان و ظرفیت بومی هر منطقه و تمرکز بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عمرانی تاکید کرد و افزود: پیگیری و مطالبه‌گری برای اجرای طرح‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری توسط معین‌های اقتصادی باید مدنظر قرار گیرد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =