کتاب‌های درسی دانش‌آموزان اتباع بطور کامل تامین شد

تهران- ایرنا- معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: تامین کتاب‌های درسی دانش آموزان اتباع خارجی به طور کامل انجام شده است.

به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، اسدالله مرتضایی افزود: در سال تحصیلی جاری بیش از ۱۴۰ میلیون جلد کتاب درسی بین دانش آموزان شاغل به تحصیل در تمام دوره‌های تحصیلی در سراسر کشور توزیع شده است.

وی گفت: سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی طبق روال همه ساله و قبل از شروع سال تحصیلی فرآیند توزیع کتاب‌های درسی را با استفاده از اطلاعات ثبتی دانش آموزان در سامانه سناد مدارس و سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی تامین و از طریق شبکه های توزیع استانی و منطقه ای و مدارس وزارت آموزش و پرورش در بین دانش آموزان توزیع می کند.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در خصوص جامعه هدف و دانش آموزان اتباع خارجی بیان کرد: براساس رهنمود مقام معظم رهبری، این سازمان خود را مکلف کرده است بر اساس اطلاعات ثبت شده دانش آموزان اتباع در سناد مدارس و کد دانش آموزی اختصاص یافته آنان، بسته های آموزشی مورد نیاز را همگام با سایر دانش آموزان تامین و توزیع کند و در این راستا سالانه اقدام به تامین و توزیع بسته های آموزشی دانش آموزان اتباع شاغل به تحصیل در مدارس کشور می کند.

مرتضایی در خصوص تامین کتاب کودکان و نوجوانان لازم التعلیم فاقد مدارک هویتی نیز بیان کرد: روال معمول در همه جای دنیا این است که این افراد در بدو ورود به کشور مقصد، مراحل قانونی اقامت خود را طی کرده و پس از احراز هویت مجوز اقامت در کشور میزبان را دریافت کنند تا از این طریق بتوانند از خدمات و حمایت های آن کشور به صورت قانونی استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، براساس اعلام رییس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور آموزش و پرورش، ۵۰۰ هزار اتباع خارجی در کشور تحت پوشش آموزش قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =