رژیم صهیونیستی هزار و ۲۵۸ واحد مسکونی در قدس اشغالی می‌سازد

تهران - ایرنا - رژیم صهیونیستی درصدد ساخت ۱۲۵۷ واحد مسکونی جدید برای اشغالگران صهیونیست در شهرک «گعفات همتوس» در جنوب شرق قدس اشغالی است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، این طرح در حالی به تصویب می‌رسد که رژیم صهیونیستی چند روز پیش با ساخت ۱۰۸ واحد دیگر در شهرک «رمات شلومو» در شرق قدس اشغالی موافقت کرده بود.

این مرکز تاکید کرد که این طرح قرار بود در دوره ریاست جمهوری «باراک اوباما» اجرا شود، اما به سبب اختلاف بین رژیم صهیونیستی و دولت اوباما متوقف شده بود.

مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین به نقل از منابع رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این رژیم قرار است قبل از پایان دوره ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» طرح‌های بیشتری را برای ساخت و ساز در قدس اشغالی به تصویب برساند.

جنبش صهیونیستی چپ‌گرای "صلح اکنون" اخیرا در گزارشی اعلام کرد که شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین در دوره ریاست جمهوری ترامپ به شکل قابل ملاحظه‌ای گسترش یافته است.

در این گزارش آمده که رژیم صهیونیستی در حالیکه از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ ساخت ۱۰ هزار و ۳۳۱ واحد مسکونی جدید برای صهیونیستها در اراضی اشغالی را به تصویب رسانده بود، در فاصله سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ طرح‌ ساخت ۲۶ هزار و ۳۳۱ واحد دیگر به تصویب رسیده است.

این جنبش تاکید کرد که رژیم صهیونیستی سعی دارد با حمایت‌های همه جانبه آمریکا و از طریق توسعه شهرک‌سازی، عملا طرح الحاق کرانه باختری را به مرحله اجرا برساند.

رژیم صهیونیستی بدون هیچ اعتنایی به مخالفت‌های گسترده بین‌المللی همچنان به ساخت و ساز در اراضی اشغالی فلسطین ادامه می‌دهد و تاکنون هیچ اقدام عملی و بازدارنده‌ای به منظور توقف توسعه‌طلبی‌های این رژیم انجام نگرفته است.

شورای امنیت سازمان ملل اواخر سال ۲۰۱۶ با صدور قطعنامه ۲۳۳۴ بار دیگر هرگونه ساخت و ساز رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین را غیرقانونی اعلام و بر ضرورت تخلیه فوری تمامی شهرک‌های صهیونیستی احداث شده در کرانه باختری تاکید کرد.

رژیم صهیونیستی بارها این قطعنامه را نقض کرده و نه تنها شهرک‌سازی را متوقف نکرده، بلکه آن را شدت بخشیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =