نخست وزیر ارمنستان شایعه استعفایش را رد کرد

تهران- ایرنا- نیکول پاشینیان امروز با شرکت در یک کنفرانس خبری آنلاین شایعه استعفایش را رد کرد.

به کزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آرمن پرس، نیکول پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان روز دوشنبه طی کنفرانس خبری آن لاین تصریح کرد که مساله استعفا از این سمت در دستورکارش قرار ندارد.

وی در مورد درخواست برخی در ارمنستان برای کناره‌گیری از قدرت به دنبال توافق اخیر با جمهوری آذربایجان در مورد قره‌باغ خاطر نشان کرد: تضمین ثبات و امنیت در داخل جامعه از جمله دستورکار من است. مساله دیگری در برنامه کاری من وجود ندارد.

پاشینیان در ادامه به این مساله نیز اشاره کرد که وی در مورد پیشنهادات روسیه درباره مناقشه قره‌باغ با آمریکا مذاکره‌ای نداشته است.

پیش از از این شایعاتی مطرح شده بود مبنی بر اینکه نخست وزیر ارمنستان با نماینده آمریکا در مورد پذیرش پیشنهادات روسیه بر سر مناقشه قره باغ مشورت کرده است.

پاشینیان در این رابطه افزود: البته که این شایعه درست نمی باشد. طی یک ماه گذشته من ۵ مرتبه تماس تلفنی با مقامات آمریکایی داشتم که سه بار با مشاور امنیت ملی کاخ سفید و دو مرتبه با وزیر خارجه آمریکا بود و طی این مذاکرات فقط در مورد پیشنهادات آمریکا صحبت کردیم و هیچ حرفی در مورد پیشنهادات روسیه درباره قره‌باغ نشد.

نخست وزیر ارمنستان همچنین تصریح کرد که طی مناقشه اخیر کشورش با جمهوری آذربایجان، به طور مداوم با رئیس‌جمهوری روسیه در ارتباط بوده و حتی روزی بوده که دو طرف پنج تا شش مرتبه تلفنی با یکدیگر صحبت کردند.

پاشینیان در ادامه عنوان کرد که شخصا مسئولیت تمامی اتفاقات و تحولات اخیردر قره باغ را برعهده می گیرد اما در عین حال  لازم است تمامی شرایط و تحولات را به مردم ارمنستان توضیح دهد.

به ابتکار روسیه، بامداد دهم نوامبر (۲۰ آبان) سندی برای تحقق آتش‌بس کامل و رفع تمام خصومت‌ها در منطقه درگیری قره‌باغ به امضای «علی‌اف»، «پاشینیان» و «پوتین»   رسید.

وظیفه نظارت بر رعایت آتش بس بین دو طرف را نیروهای صلحبان ارتش روسیه به عهده دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =