تهرانی ها مراقب یخ‌زدگی و ترکیدگی کنتورهای آب باشند

تهران- ایرنا- شرکت آب و فاضلاب استان تهران درباره احتمال یخ‌زدگی کنتور آب در پایتخت و برخی دیگر از مناطق استان در روزهای آینده هشدار داد.

به گزارش ایرنا، شرکت آب و فاضلاب استان تهران روز دوشنبه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به روند کاهش دمای هوا در برخی ساعات شب به‌ویژه در مناطق شمالی پایتخت و مناطق سردسیر استان، از شهروندان می‌خواهیم تا تمهیدات لازم را برای جلوگیری از یخ‌زدگی کنتور و ترکیدگی انشعاب آب منازل خود به کار ببندند و اقدامات پیش‌گیرانه را انجام دهند.

در این اطلاعیه آمده‌است: عایق‌بندی کنتور و لوله‌های آب‌رسانی در پیش‌گیری از یخ‌زدگی موثر است و توصیه می‌شود با قراردادن پشم‌شیشه، گونی کنفی و پوشال در محفظه کنتور و عایق‌کردن لوله‌های سطحی می‌توان از یخ‌زدگی انشعاب و کنتور جلوگیری کرد.

بر پایه این اطلاعیه، در صورت مشاهده یخ‌زدگی از حرارت‌دادن مستقیم و یا ریختن آب جوش روی کنتور و یا لوله‌های آب داخل ساختمان و یا از برافروختن آتش در مجاورت شیرها و لوله‌های آب جدا خودداری شود.

شرکت آب و فاضلاب استان تهران از مردم خواست در صورت بروز مشکل یخ‌زدگی با سامانه تلفنی ۱۲۲ این شرکت تماس بگیرند تا گروه‌های امدادی در کم‌ترین زمان ممکن به موضوع رسیدگی کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =