۲ شکارچی کهنه‌کار مهابادی با شکار خداحافظی کردند

مهاباد- ایرنا- ۲ شکارچی مهابادی در راستای کمک به حفظ حیات وحش منطقه در اقدامی ابتکاری و قابل تحسین، اسلحه‌های خود را به اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان تحویل دادند.

"سلیمان یوسف زاده"و "واحد مرسلی" ۲ شکارچی اهل شهرستان مهاباد که به ترتیب ۳۷ و ۲۰ سال از زندگی خود را صرف شکار پرندگان در مناطق مختلف کرده بودند، روز دوشنبه ضمن ابراز پشیمانی با شکار خداحافظی کردند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد روز دوشنبه در حاشیه آیین خداحافظی این ۲ شکارچی با دنیای شکار به خبرنگار ایرنا گفت: در این اقدام قابل تقدیر این ۲ شکارچی در راستای جلوگیری از شکار بی رویه و حفظ تنوع زیستی منطقه، اسلحه‌های خود را برای همیشه زمین گذاشته و آن را تحویل اداره حفاظت محیط زیست مهاباد دادند.

فاروق سخنور با اشاره به ایجاد موج تازه‌ای از پشیمانی از شکار در بین شکارچیان و صیادان این شهرستان ابراز امیدواری کرد در ماه‌های آینده بر تعداد تحویل دهندگان اسلحه‌های شکاری توسط شهروندان طبیعت دوست مهابادی اضافه شود.

وی تاکید کرد: شکارچیان نادم از شکار با دریافت کارت همیاری، به جرگه همکاران محیط زیست پیوسته و در خصوص حفظ حیات وحش با حفاظت محیط زیست همکاری می‌کنند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد اظهار داشت: امسال مجوز صید و شکار در هیچ کدام از مناطق و سدهای شهرستان داده نشده و طبق قانون با کسانی که محیط زیست را تهدید کنند برخورد خواهد شد.

وی همچنین از دوستداران محیط زیست این شهرستان خواست که درصورت مشاهده هرگونه تخریب و صید و شکار غیرمجاز حیوانات وحشی مراتب را به این اداره اطلاع دهند.

مهاباد از شهرهای جنوبی آذربایجان‌غربی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =