دانش‌آموزان استثنایی کردستان با یار مهربان مسابقه می‌دهند

سنندج - ایرنا - رییس آموزش و پرورش کردستان از برگزاری مسابقه کتابخوانی انس با یار مهربان در مدارس با نیازهای ویژه استان و برای دانش آموزان استثنایی بصورت مجازی خبر داد.

به گزارش ایرنا، خلیل رنجبر روز دوشنبه اظهار داشت: کتاب‌های «قصه‌های شیرین مادربزرگ»، کتاب صوتی «فرزندان ایرانیم»، «گاهی»، «به من نگو استثنایی» و «وقتی نگرانی‌های من خیلی زیاد می‌شود» از عناوین معرفی شده به دانش آموزان برای برگزاری این مسابقه است.

وی افزود: در این مسابقات دانش‌آموزان با نیاز ویژه دوره ابتدایی، متوسطه دوره اول و دوره دوم به ترتیب در بخش تصویر سازی، چکیده‌نویسی و کتابخوانی شرکت می‌کنند.

رنجبر یادآور شد: مسابقه کتاب‌خوانی به عنوان وسیله‌ای مؤثر برای ایجاد رغبت بیشتر و عادت دادن کودکان و نوجوانان به مطالعه بوده و انتخاب کتاب‌های مفید و جذاب انگیزه دانش‌آموزان را برای شرکت در این مسابقات بیشتر می‌کند.

رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان اضافه کرد: موضوع کتاب‌های انتخابی برای دانش‌آموزان باید ملموس، عینی، کاربردی وبه محیط زندگی آنان نزدیک باشد.

رنجبر با بیان اینکه تأثیر عمیق کتاب در گسترش فرهنگ جامعه و سرعت بخشیدن به پیشرفت روزافزون آن، انکارناپذیر است، گفت: گرایش به مطالعه یکی از شاخصه‌های رشد و توسعه در جوامع به شمار می‌رود.

وی تاکید کرد: یکی از مهمترین ابزارها برای پرورش و تربیت دانش‌آموزان که سرمایه‌های عظیم جامعه محسوب می‌شوند کتاب است و ترویج عادت مطلوب کتابخوانی نقش مهمی در توسعه و ارتقای دانش، آگاهی و تشویق دانش آموزان به مشارکت در امور فرهنگی دارد.

مسابقه کتابخوانی انس با یار مهربان که به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار می‌شود از ۲۴ آبان بصورت مجازی آغاز و تا ۲۹ آبان نیز ادامه دارد.

۲۴تا ۳۰ آبان با عنوان هفته کتابخوانی نامگذاری شده است.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =