بیمارستان امام رضا (ع) مشهد بیشترین بیمار کرونایی استان را دارد

مشهد- ایرنا- رییس اورژانس عدالتیان بیمارستان امام رضا (ع) مشهد گفت: این بیمارستان با بستری روزانه ۵۰ بیمار کرونایی بیشترین تعداد بیماران بستری شده مبتلا به کووید ۱۹ در خراسان رضوی را به خود اختصاص داده است.

دکتر حمید زمانی مقدم روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در موج سوم شیوع کرونا تمامی بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعال شده، اما بیشترین تعداد بیماران کرونایی بستری شده متعلق به بیمارستان  امام رضا (ع) است.
وی ادامه داد: در موج سوم شیوع کرونا روزانه ۱۵۰ بیمار کرونایی به اورژانس عدالتیان بیمارستان امام رضا (ع) مشهد مراجعه می کنند که ۵۰ نفر آنان نیاز به بستری دارند. 

رییس اورژانس عدالتیان بیمارستان امام رضا (ع) مشهد گفت: با کمک معاونت بهداشتی بسیاری از بیماران در مراکز بهداشتی ویژه کرونا معاینه می‌شوند تا ازدحام در اورژانس عدالتیان را شاهد نباشیم.
وی اظهار امیدواری کرد موج سوم کرونا هرچه سریع‌تر با همکاری مردم پایان یابد و به موج چهارم در فصل زمستان و روزهای سرد سال متصل نشود.
زمانی مقدم افزود: از مردم می‌خواهیم با همکاری شایسته خود با کادر درمان و ماندن در خانه ضمن جلوگیری از افزایش تعداد بیماران کرونایی، اجازه خدمت‌رسانی مطلوب و شایسته به بیماران غیرکرونایی را بدهند.

۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شوند.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۷۷۵ هزار و ۱۲۱ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۸۶ تن از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۴۱ هزار و ۹۷۹ تن رسیده است.

همچنین تاکنون ۵۶۴ هزار و ۶۹۹ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =