۳۰۷ اثر در همایش علمی دستاوردهای ورزش دانش‌آموزی ارائه می‌شود

سنندج - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از برگزاری سومین همایش علمی دستاوردهای ورزش دانش آموزی به صورت مجازی به میزبانی سنندج خبر داد و گفت: در این همایش ۳۰۷ اثر که به دبیرخانه ارسال شده، ارائه می‌شود.

رشید قربانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت در برگزاری برنامه‌ها و مراسم حضوری، سومین همایش علمی دستاوردهای ورزش دانش‌آموزی کشور ۲۸ و ۲۹ آبان به صورت مجازی و غیرحضوری برگزار می‌شود.

وی افزود: برگزاری مطلوب همایش قبلی و استقبال شرکت‌کنندگان از تداوم آن، موجب شد از سال گذشته اقدامات اولیه برای برگزاری همایش سوم آغاز شود هرچند شیوع ویروس کرونا برگزاری آن را چندماه به تعویق انداخت اما نیاز و پیگیری معلمان تربیت بدنی استان و کشور ما را بر آن داشت مقدمات لازم برگزاری این همایش به صورت مجازی را فراهم کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان اضافه کرد: با توجه به شرایط حاکم بر جامعه، جهت‌گیری محورها و موضوعات نیز با تاکید بر فعالیت‌های ورزشی درون مدرسه‌ای در ایام کرونایی، آثار مطلوبی در این زمینه به دبیرخانه همایش ارسال شده است.

وی یادآور شد: محور اصلی این همایش شامل مدیریت ورزشی با تاکید بر آموزش درس تربیت بدنی و طرح‌های مکمل، فیزیولوژی ورزشی در رابطه با زنگ خطر کم‌تحرکی و چاقی دانش‌آموزان و رفتار حرکتی، تجزیه و تحلیل سواد حرکتی و جایگاه آن در پیشبرد اهداف درس تربیت بدنی تعریف شده است.

قربانی تاکید کرد: با توجه به اهمیت ورزش در دوران کرونا، بخش ویژه همایش به تبادل تجربیات و خلاقیت‌های معلمان تربیت بدنی به شیوه ارائه عملی متناسب با ایام کرونا اختصاص داده شد و در مجموع ۳۰۷ اثر در بخش‌های مختلف و در قالب مقاله، پوستر و فیلم کوتاه ورزشی به دبیرخانه همایش ارسال شد.

وی با اشاره به حضور اساتید برجسته و شناخته شده حوزه تربیت بدنی کشور در این همایش مجازی، گفت: افتتاحیه همایش روز ۲۸ آبان  با سخنرانی ویژه دکتر حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش است و ظهر ۲۹ آبان نیز همایش با سخنرانی ویژه دکتر جعفری مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت به اتمام می‌رسد.

استان کردستان بیش از ۳۰۰ هزار دانش‌آموز دارد که در سه هزار و ۹۰۰ واحد آموزشی تحصیل می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =