فعالیت غیرمجاز بنگاه‌های املاک عامل افزایش قیمت مسکن در گلستان است

گرگان - ایرنا - رییس کل دادگستری گلستان با گلایه از افزایش روز افزون قیمت خانه و زمین گفت که فعالیت غیرمجاز بنگاه‌های معاملات املاک یکی از عوامل افزایش قیمت مسکن در این استان است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری گلستان،هادی هاشمیان روز دوشنبه در شورای پیشگیری از وقوع جرم گلستان اظهار داشت: این بنگاه ها با تفکیک غیرقانونی زمین و خرید و فروش صوری، علاوه بر سوداگری در حوزه مسکن و دامن زدن به  قیمت ها، زمینه کلاهبرداری در این بخش را افزایش می دهند.

وی بیان کرد: هر چند بخشی از افزایش قیمت مسکن مربوط به نوسانات قیمت مصالح و هزینه های ساخت و ساز است اما سوء مدیریت بازار در افزایش بی حساب و کتاب قیمت مسکن نیز اثر بخش است.

هاشمیان افزود: باید پلیس اماکن و اداره صنعت معدن و تجارت گلستان نظارت در این بخش را بیشتر کرده و  گرانفروشان را به تعزیرات معرفی کنند.

حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی دادستان عمومی و انقلاب گرگان هم در این جلسه گفت: واگذاری زمین های مناطق خوب شهرها توسط برخی مدیران به کارکنان و یا نزدیکان آن ها در پوشش تعاونی پذیرفته نیست و با متخلفان برخورد می شود .

حسین طلوعیان رییس سازمان صنعت معدن و تجارت گلستان هم در این جلسه افزایش قیمت زمین، هزینه های اخذ مجوز، افزایش قیمت مصالح ساختمانی و بیشترشدن مزد کارگر را از عوامل اصلی گرانی مسکن اعلام کرد.

عبدالرضا دادبود شهردار گرگان هم گفت: افزایش تراکم و کاهش هزینه مجوزهای ساخت و ساز از جمله طرح های این نهاد برای کاهش قیمت مسکن در گرگان است .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =