۱۰ هزار ماسک غیربهداشتی در اراک کشف شد

اراک - ایرنا - جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: ۱۰ هزار ماسک غیربهداشتی از یک واحد تولیدکننده در یکی از روستاهای اراک کشف و ضبط شد.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری پلیس استان مرکزی، سرهنگ «یوسف سپهوند» افزود: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان در انجام تحقیقاتی از فعالیت یک کارگاه تولید ماسک‌های غیربهداشتی مطلع شدند و بررسی موضوع به صورت ویژه آغاز شد.

وی بیان کرد: در مراحل تحقیقات پلیس، این محل شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی و همراهی کارشناس دانشگاه علوم پزشکی مورد بازدید قرار گرفت که در بازرسی از آن  ۱۰ هزار عدد ماسک، ۱۰۰ کیلوگرم کش ماسک، یک تن و ۵۱۳ کیلوگرم پارچه مخصوص تولید ماسک و پنج دستگاه تولید ماسک کشف شد.
 جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: در این کارگاه تولیدی که به صورت غیربهداشتی و بدون هرگونه مجوز لازم فعالیت داشت، هفت کارگر بدون رعایت پروتوکلها و نکات بهداشتی در حال تولید ماسک بودند که بلافاصله این محل  با دستور قضایی مهر و موم شد.

سرهنگ سپهوند افزود: در این راستا پرونده‌ای تشکیل و به همراه متصدی کارگاه تولیدی برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی ارجاع  شد.

چهار واحد صنفی متخلف در فراهان مهر و موم شد

فرمانده انتظامی شهرستان فراهان نیز از مهر و موم چهار واحد صنفی متخلف در این شهرستان خبر داد و گفت: این واحدها در اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونای این شهرستان و به دلیل تخلف از  طرح کاهش ساعات صنوف تعطیل شدند 
سرهنگ « علیرضا معیریان» افزود: ، طرح بازدید و نظارت واحدهای صنفی به صورت مستمر در سطح شهرستان در حال اجرا است و با متخلفان برخورد می‌شود.
 
وی بیان کرد: در اجرای این طرح ماموران پلیس نظارت بر اماکن عمومی این فرماندهی با همکاری ماموران اداره صنعت، معدن و تجارت به صورت روزانه از واحدهای این شهرستان بازدید دارند.  
 فرمانده انتظامی شهرستان فراهان ادامه داد: در دو روز گذشته در راستای اجرای این طرح، از ۳۲ واحد صنفی بازدید شد که اخطار لازم به ۲۸ واحد صنفی متخلف به دلیل بی توجهی به هشدارها و رعایت نکردن دستورالعمل ها داده شد و  چهار واحد صنفی به دلیل توجه نکردن به اخطارها مهر و موم شد.

باند سرقت مزارع و باغات شهرستان شازند متلاشی شد

  فرمانده انتظامی شهرستان شازند نیز گفت: باند سرقت مزارع و باغات این شهرستان متلاشی و اعضای آن دستگیر شدند.

سرهنگ «عبدالرضا جودکی» افزود: اعضای این باند هفت نفره،  در بازجویی‌های صورت گرفته به ۱۳ فقره سرقت اعتراف کرده‌اند.

وی بیان کرد: متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی، تحویل مقام قضایی شدند.  

استان مرکزی دارای ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =